Domů » Články » Fotograf ze svých snímků odstranil telefony. Chtěl ukázat, jak moc jsme na nich závislí

Fotograf ze svých snímků odstranil telefony. Chtěl ukázat, jak moc jsme na nich závislí

Americký fotograf pořídil sadu snímků, na kterých je od prvního pohledu něco zvláštního. Jsou na nich zachyceni lidé v běžných situacích, avšak vždy s obličejem hledícím na displej telefonu. Najdete se na snímcích také?

Eric Pickersgill je americký fotograf, který na sebe nyní strhl pozornost díky sérii fotografií s názvem „Removed“, na kterých zachytil lidi při běžných činnostech, jak na něco neustále hledí. Pokud byste se na tyhle snímky dívali před deseti lety, možná by vám na nich ani nepřišlo nic zvláštního; maximálně by vás zaujal nepřítomný pohled osob zírajících na „nic“.


Eric společně se svou partnerkou Angie

Dnes je ale situace zcela jiná a snad každý, aniž by si přečetl text, ihned pozná, že osoby na fotografiích koukají na obrazovku telefonu. Aby Eric dosáhl co nejlepšího výsledku, poprosil své přátele, aby zůstali v nezměněné pozici poté, co jim z ruky vytáhl telefon nebo tablet. Asi není potřeba dodávat, že na zmíněných fotografiích se najde každý z nás. A pokud za celý den telefon nespustíte z dohledu, možná byste měli zkusit zvolnit a věnovat více pozornosti okolí, protože ne všechno se odehrává v té malé krabičce před vámi :)

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Tak určitě jsou to momentky :-)

  2. Peter (neregistrovaný)

    Pekné fotografie.

  3. Daniel Kozak (neregistrovaný)

    Aha tady nekdo nepozna rozdil mezi tabletem a telefonem :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).