Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Články » Fotograf ze svých snímků odstranil telefony. Chtěl ukázat, jak moc jsme na nich závislí

Fotograf ze svých snímků odstranil telefony. Chtěl ukázat, jak moc jsme na nich závislí

Americký fotograf pořídil sadu snímků, na kterých je od prvního pohledu něco zvláštního. Jsou na nich zachyceni lidé v běžných situacích, avšak vždy s obličejem hledícím na displej telefonu. Najdete se na snímcích také?

Eric Pickersgill je americký fotograf, který na sebe nyní strhl pozornost díky sérii fotografií s názvem „Removed“, na kterých zachytil lidi při běžných činnostech, jak na něco neustále hledí. Pokud byste se na tyhle snímky dívali před deseti lety, možná by vám na nich ani nepřišlo nic zvláštního; maximálně by vás zaujal nepřítomný pohled osob zírajících na „nic“.


Eric společně se svou partnerkou Angie

Dnes je ale situace zcela jiná a snad každý, aniž by si přečetl text, ihned pozná, že osoby na fotografiích koukají na obrazovku telefonu. Aby Eric dosáhl co nejlepšího výsledku, poprosil své přátele, aby zůstali v nezměněné pozici poté, co jim z ruky vytáhl telefon nebo tablet. Asi není potřeba dodávat, že na zmíněných fotografiích se najde každý z nás. A pokud za celý den telefon nespustíte z dohledu, možná byste měli zkusit zvolnit a věnovat více pozornosti okolí, protože ne všechno se odehrává v té malé krabičce před vámi :)

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. Petrohrad (neregistrovaný)

    Tak určitě jsou to momentky :-)

  2. Peter (neregistrovaný)

    Pekné fotografie.

  3. Daniel Kozak (neregistrovaný)

    Aha tady nekdo nepozna rozdil mezi tabletem a telefonem :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel