Domů » Články » zaTelnet: Freeware Telnet/SSH1/SSH2 klient pro SP a PPC

zaTelnet: Freeware Telnet/SSH1/SSH2 klient pro SP a PPC

ZaTelnetPokud patříte mezi UNIXové geeky nebo systémové administrátory, určitě vám přijde vhod freeware Telnet klient určený pro Smartphone i PocketPC. ZaTelnet podporuje protokoly Telnet, SSH1 a SSH2, jeho prostředí je optimalizované pro všechna rozlišení podporovaná Windows Mobile, navíc je možné s programem pracovat v Landscape nebo Fullscreen režimu. V nastavení programu si můžete navolit velikost písma, velký důraz byl při vývoji kladen také na softwarovou klávesnici. Ta je plovoucí, po displeji s ní tedy můžete jednoduše posouvat a navíc je možné měnit její velikost.

Klíčové vlastnosti ZaTelnetu:
– podpora protokolů Telnet, SSH1, SSH2
– emulace terminálu VT100
– podpora Fullscreen zobrazení
– možnost změny velikosti písma
– Portrait i Landscape režim
– Podporuje rozlišení 240×240, 240×480, 480×480, 480x640px
– tři verze aplikace: pro PPC s Compact Framework 1.0 a 2.0, Smartphone edice
– speciální plovoucí klávesnice (pouze pro PPC)
– možnost minimalizace

Program je freeware a neustále vyvíjen. Pokud vás zaujal, můžete si jej stáhnout na oficiálních stránkách.

Screenshoty: verze pro PocketPC a Smartphone telefony
PPC Verze SP Verze

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Jop – vypada celkem fajnove – konecne se taky nekdo rozhodl udelat neco takoveho… (i kdyz jsme zde jiz meli ceskej PocketPuTTY, ale ten je jiz nejakou dobu neaktualizovanej (na druhou stranu – pomerne nedavno se stal opensource projektem)) Mno – ja u nej zustavam i nadale, ale tenhle programek stoji za pozornost )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).