Domů » Bleskovky » Zapomněli v TCL na BlackBerry? Letos nebyla představená jediná nová ostružina

Zapomněli v TCL na BlackBerry? Letos nebyla představená jediná nová ostružina

Čínská společnost TCL si ve světě smartphonů vybudovala jméno především jako výrobce telefonů značek Alcatel a BlackBerry, letos ovšem překvapila a na veletrh IFA přivezla telefon s logem vlastní značky. Telefony Alcatel sice na trhu vídáme také, ovšem po BlackBerry jako by se slehla zem.

BlackBerry KEY 2 je s námi víc než rok

Poslední telefon BlackBerry byl sice představen letos na únorovém veletrhu IFA, jednalo se však pouze o červenou variantu modelu BlackBerry KEY2, jehož původní verze je již na světě od června roku 2018; o dva měsíce později pak byl ještě představen odlehčený model BlackBerry KEY2 LE. Tento telefon se tak dá aktuálně považovat za poslední představený model, od jeho odhalení ovšem uplynulo 13 měsíců.

V současné době se navíc o žádné blížící se ostružině ani nespekuluje, ani od TCL, ani od žádné jiné značky. Pokud si chce kanadská firma udržet své jméno a softwarová řešení na telefonech, měla by si zřejmě rychle najít nové partnery.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Je to velmi předtažený Přístroj, tak se není co divit, že si ho nikdo nekupuje !

  Mi se líbí, dal bych si ho říct, ale za tu cenu volím Plán „B“ .

 2. Jejich telefony maji vynikajici zpracovani, odladeny sw, ale opravdu mizernou kameru anebo procesor.

  • Nevím, už dva roky žiju s KeyOne Black a o softwaru se už bohužel nedá mluvit nijak lichotivě. S každou aktualizací se klávesnice chová jinak, takže je potřeba měnit zajeté návyky v psaní, HUB se neaktualizuje a notifikace vyřízené z horní lišty pořád svítí jako nepřečtené, kontakty ne vždy zobrazují všechny kontakty (problém je hlavně se zobrazením z vnitřního úložiště), kartu produktivita jsem už pohřbil, protože ačkoliv je stále aktivní, tak cca po 2-3 dnech od aktivace vždy zmizí (a to není moc produktivní), bezpečnostní záplata je aktuálně z dubna 2019. Do toho některé aplikace ukončují vývoj a zbytek Blackberry Suite vypadá z uživatelské perspektivy dost podobně.
   Nicméně naopak na fotky si stěžovat nemůžu a až na výjimky na nich mám, co potřebuji. Procesor na běžné žití taky není nijak extrémně zadýchaný. Jasně, není to na hraní, ale to není celá ta konstrukce…

  • Zajímavé, že máte tak odlišné uživatelské zážitky.

 3. Bb je uz davno mrtve priatelia sami sa zabili

 4. Škoda, líbil by se mi PRIV 2.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).