TOPlist

Zapomněli v TCL na BlackBerry? Letos nebyla představená jediná nová ostružina

Čínská společnost TCL si ve světě smartphonů vybudovala jméno především jako výrobce telefonů značek Alcatel a BlackBerry, letos ovšem překvapila a na veletrh IFA přivezla telefon s logem vlastní značky. Telefony Alcatel sice na trhu vídáme také, ovšem po BlackBerry jako by se slehla zem.

BlackBerry KEY 2 je s námi víc než rok

Poslední telefon BlackBerry byl sice představen letos na únorovém veletrhu IFA, jednalo se však pouze o červenou variantu modelu BlackBerry KEY2, jehož původní verze je již na světě od června roku 2018; o dva měsíce později pak byl ještě představen odlehčený model BlackBerry KEY2 LE. Tento telefon se tak dá aktuálně považovat za poslední představený model, od jeho odhalení ovšem uplynulo 13 měsíců.

V současné době se navíc o žádné blížící se ostružině ani nespekuluje, ani od TCL, ani od žádné jiné značky. Pokud si chce kanadská firma udržet své jméno a softwarová řešení na telefonech, měla by si zřejmě rychle najít nové partnery.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku