Domů » Bleskovky » TCL se přestává stydět za svoji značku. Do Evropy přichází se smartphonem Plex (video)

TCL se přestává stydět za svoji značku. Do Evropy přichází se smartphonem Plex (video)

Společnost TCL je u nás známá především jako výrobce televizorů, v jejím portfoliu ale najdeme i několik smartphonů honosících se slavnějšími značkami Alcatel, BlackBerry a Palm. Nyní ale čínský výrobce vyhodnotil, že jeho vlastní značka je již natolik silná, aby s ní zkusil prorazit i v Evropě. Na veletrhu IFA byl odhalen smartphone TCL Plex, se kterým bychom se měli setkat i na českém trhu.

tcl plex 1

Videopohled

Plex: první smartphone na světě prodávaný přímo pod značkou TCL

TCL Plex: displej s otvorem a podpora slow-motion s 960 fps

TCL Plex je smartphone střední třídy, který sice nijak nenadchne, ale také nezklame. Design je vesměs konzervativní, jedná se o klasický slepenec dvou skleněných ploch a hliníkového rámečku, bohužel bez jakékoliv deklarované odolnosti vůči vniknutí vody a prachu. Přední stranu vyplňuje 6,53″ displej s marketingovým označením NXTVISION, které TCL používá i u svých televizních panelů. Displej podporuje obsah v HDR, přičemž telefon umí do HDR převádět i SDR obsah.

V levém horním rohu displeje najdeme otvor ukrývající 24 megapixelovou selfie kamerku. Fotoaparát na zadní straně tvoří trojice čoček, které nejsou soustředěny do jednoho fotomodulu, ale leží samostatně vedle sebe, přičemž nalevo i napravo od nich leží ještě dvojice diod. Fotoaparát se skládá z:

  • 48Mpx snímače s optikou o světelnosti f/1.8
  • Ultraširokoúhlé kamerky s rozlišením 16 Mpx a světelností objektivu f/2.4
  • 2Mpx hloubkové kamery

TCL se chlubí pokročilým zpracováním fotografií umělou inteligencí v reálném čase, nechybí ani Super Night Mode. Fotoaparát je rovněž schopný zaznamenávat video ve 4K rozlišení, popř. super slow motion v HD při 960 snímcích za vteřinu.

tcl plex 2

Kromě fotoaparátů se na skleněných zádech s holografickým efektem nachází čtečka otisků prstů čtvercového tvaru se zaoblenými rohy. Oproti konkurenčním telefonům je na levé straně navíc speciální Smart Key tlačítko, na které si lze namapovat různé funkce pro jednoduchý, dvojitý a dlouhý stisk.

Velká baterie a sluchátkový jack

TCL Plex běží pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 675, který je spárován s 6 GB RAM. Pro ukládání dat poslouží 128GB paměť, popř. další prostor získaný vložením microSD karty. Akumulátor v těle má kapacitu 3 820 mAh a podporuje rychlé dobíjení výkonem až 18 Wattů. O nabíjení se stará USB-C konektor, kromě něj na těle najdeme i klasický sluchátkový jack.

Operačním systémem je Android 9.0 Pie s několika vychytávkami od výrobce. Jednou z nich je například T-Část, která umožňuje dálkové ovládání televizorů značky TCL.

TCL Plex: Cena a dostupnost

TCL Plex bude v Evropě dostupný ve čtvrtém kvartále letošního roku, a to v černé a bílé barvě. Cena je stanovena na 329 EUR (asi 8 500 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.