Domů » Bleskovky » Zapomeňte na Apple Watch. Tyhle hodinky vám změří krevní tlak

Zapomeňte na Apple Watch. Tyhle hodinky vám změří krevní tlak

Chytré hodinky se pomalu dostávají do fáze, kdy je nevyužívají pouze technologičtí nadšenci, ale také běžná veřejnost. Pro normálního člověka je důležitá především přidaná hodnota, kterou mu mohou chytré hodinky nabídnout. Pro většinu, v čele s Apple Watch (recenze), je přidanou hodnotou sledování zdraví. Zatímco nové Watch Series 4 představily EKG, většina zvládá sledovat pouze váš tep. To chtějí změnit hodinky od společnosti Omron.

Omron HearthGuide přichází totiž s funkcí, kterou na rozdíl od EKG využije větší počet lidí, tedy s měřením krevního tlaku. K měření využívá vlastní systém uvnitř hodinek, který není větší než zrnko rýže.

HeartGuide™: FDA Cleared Wearable Blood Pressure Monitor

Pro měření je rovněž důležitý řemínek, který je podle společnosti až pětkrát pevnější než ocel, což umožňuje měření tlaku bez obav z toho, že by náramek měření nevydržel. V doprovodné aplikaci můžete sledovat také kvalitu spánku, nicméně během spaní vám hodinky tlak měřit nebudou. S cenou 499 dolarů (cca 11 200 korun) nepatří mezi nejlevnější, nicméně cenu si jistě obhájí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

  1. otazka je spolehlivost. Pokud to bude dostatecne presne tak to prislusne urady oznaci jako zdravotni pomucku a hodinky ziskaji velkou konkurencni vyhodu. Pokud ne tak to bude jen dalsi radek v seznamu vlastnosti bez vetsiho vyznamu.

    • No bude to silně orientační. I klasické tlakoměry větších rozměrů na zápěstí jsou nepřesné. Pokud kvalitně měřit tlak, tak leda na paži

    • Já mám s měřením problém – digitální měří úplně jiná čísla než u doktorky a upřímně, začínám víc věřit těm digitálům. Protože mě přijde, že sestřičky jen nadhodí náhodné číslo, které odpovídá záznamu z minula… Takže mě tohle hodně zaujalo.

  2. Omron merice jsou velmi kvalitní a asi by nekvalitní produkt nepustili ven

  3. Otázka je, co znamená “ běžná veřejnost“? V mém okolí nikdo od starých až po nejmladší žádné takové hodinky nevlastní. Nevýhody jsou zřejmé a cena to dorazí, tento sortiment je určen jen pro úzkou skupinu uživatelů. Jiná věc jsou chytré náramky, ty má řada lidi tzv „běžné veřejnosti“.

  4. Autor asi nemá ponětí o tom co je to EKG ??? už vidím jak hodinky dokážou změřit EKG ze zápěstí ?????? teda pokud elektrody nebudou z hrudníku napojeny na hodinky a to samé svody ?? jinak bez toho by to bylo hustý sci-fi

    • No a apple to ma. Sice tomu neverim, ale pry meri ekg, takze to neni vymysl autora clanku ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).