Domů » Bleskovky » Zapomeňte na Apple Watch. Tyhle hodinky vám změří krevní tlak

Zapomeňte na Apple Watch. Tyhle hodinky vám změří krevní tlak

Chytré hodinky se pomalu dostávají do fáze, kdy je nevyužívají pouze technologičtí nadšenci, ale také běžná veřejnost. Pro normálního člověka je důležitá především přidaná hodnota, kterou mu mohou chytré hodinky nabídnout. Pro většinu, v čele s Apple Watch (recenze), je přidanou hodnotou sledování zdraví. Zatímco nové Watch Series 4 představily EKG, většina zvládá sledovat pouze váš tep. To chtějí změnit hodinky od společnosti Omron.

Omron HearthGuide přichází totiž s funkcí, kterou na rozdíl od EKG využije větší počet lidí, tedy s měřením krevního tlaku. K měření využívá vlastní systém uvnitř hodinek, který není větší než zrnko rýže.

HeartGuide: FDA Cleared Wearable Blood Pressure Monitor

Pro měření je rovněž důležitý řemínek, který je podle společnosti až pětkrát pevnější než ocel, což umožňuje měření tlaku bez obav z toho, že by náramek měření nevydržel. V doprovodné aplikaci můžete sledovat také kvalitu spánku, nicméně během spaní vám hodinky tlak měřit nebudou. S cenou 499 dolarů (cca 11 200 korun) nepatří mezi nejlevnější, nicméně cenu si jistě obhájí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments