Domů » Bleskovky » Zapádluj: Aplikace pro vodáky mapuje české řeky a jejich okolí

Zapádluj: Aplikace pro vodáky mapuje české řeky a jejich okolí

Pro všechny vodáky tu máme tip na výbornou českou aplikaci Zapádluj!, která funguje na komunitním principu a mapuje pro vodáky důležitá místa (POI) na českých a slovenských řekách. K dnešnímu dni bylo uživateli přidáno 277 POI. Aplikace je v současné době připravená pro chytré telefony se systémem Android a iOS. Jedná se o vůbec první aplikaci navrženou přímo pro vodáky.

   

Zapádluj! navazuje na úspěšnou aplikaci Kde se koupat, u které se podařilo zmapovat místa ke koupání v ČR a SR. Autoři si od projektu Zapádluj! slibují podobný úspěch. Kategorie jednotlivých POI jsou rozdělené do základních skupin. Ty lze snadno zapínat a vypínat pomocí filtrů: peřeje, jezy, nástup/výstup, vodácké prodejny/půjčovny, kempy, občerstvení, potraviny, památky a zajímavosti.

Klíčové vlastnosti aplikace

  • plán plavby – seznam míst dolů po proudu včetně vzdálenosti po řece
  • filtrování míst podle typu (kempy, jezy, atd.)
  • možnost spustit navigaci na vybrané místo (autem, pěšky, veřejnou dopravou)
  • mapa se všemi místy
  • fotografie, komentáře a hodnocení jednotlivých míst
  • přidávání míst přímo z aplikace
  • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality

Cílovou skupinou této aplikace jsou převážně vodáci, kteří na řeky vyrážejí jednou až dvakrát ročně a hodí se jim užitečné informace od zkušenějších nebo daného místa znalých vodáků. Zapádluj! se však „šikne“ i hobby a profesionálním vodákům, pro které mohou být zásadní informace o nebezpečných úsecích řeky otázkou života a smrti.

- -

Autoři aplikace doufají, že právě tato skupina milovníků řek se bude velkou měrou podílet na obsahu aplikace. Část naší redakce se v druhé polovině srpna chystá na Vltavu a už teď se těšíme, až si aplikaci otestujeme v reálném provozu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
teze
Uživatel
teze
Offline

Já už myslel že to je nové pouzdro na Galaxy S4 ke kterému pouze připojíte tyč a hurá na vodu..:D