Domů » Bleskovky » Zapádluj: Aplikace pro vodáky mapuje české řeky a jejich okolí

Zapádluj: Aplikace pro vodáky mapuje české řeky a jejich okolí

Pro všechny vodáky tu máme tip na výbornou českou aplikaci Zapádluj!, která funguje na komunitním principu a mapuje pro vodáky důležitá místa (POI) na českých a slovenských řekách. K dnešnímu dni bylo uživateli přidáno 277 POI. Aplikace je v současné době připravená pro chytré telefony se systémem Android a iOS. Jedná se o vůbec první aplikaci navrženou přímo pro vodáky.

   

Zapádluj! navazuje na úspěšnou aplikaci Kde se koupat, u které se podařilo zmapovat místa ke koupání v ČR a SR. Autoři si od projektu Zapádluj! slibují podobný úspěch. Kategorie jednotlivých POI jsou rozdělené do základních skupin. Ty lze snadno zapínat a vypínat pomocí filtrů: peřeje, jezy, nástup/výstup, vodácké prodejny/půjčovny, kempy, občerstvení, potraviny, památky a zajímavosti.

Klíčové vlastnosti aplikace

  • plán plavby – seznam míst dolů po proudu včetně vzdálenosti po řece
  • filtrování míst podle typu (kempy, jezy, atd.)
  • možnost spustit navigaci na vybrané místo (autem, pěšky, veřejnou dopravou)
  • mapa se všemi místy
  • fotografie, komentáře a hodnocení jednotlivých míst
  • přidávání míst přímo z aplikace
  • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality

Cílovou skupinou této aplikace jsou převážně vodáci, kteří na řeky vyrážejí jednou až dvakrát ročně a hodí se jim užitečné informace od zkušenějších nebo daného místa znalých vodáků. Zapádluj! se však „šikne“ i hobby a profesionálním vodákům, pro které mohou být zásadní informace o nebezpečných úsecích řeky otázkou života a smrti.

- -

Autoři aplikace doufají, že právě tato skupina milovníků řek se bude velkou měrou podílet na obsahu aplikace. Část naší redakce se v druhé polovině srpna chystá na Vltavu a už teď se těšíme, až si aplikaci otestujeme v reálném provozu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. T.Z, (neregistrovaný)

    Já už myslel že to je nové pouzdro na Galaxy S4 ke kterému pouze připojíte tyč a hurá na vodu..:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).