Domů » Bleskovky » Zaměstnanec Samsungu: Galaxy S4 způsobil ve společnosti „krizi“

Zaměstnanec Samsungu: Galaxy S4 způsobil ve společnosti „krizi“

Poslední dobou se často píše o tom, jaká je situace v Samsungu po představení klíčového modelu pro tento rok –  Galaxy S4. Na stejné téma přinesl zprávu i korejský server ETNews. Jeden ze zaměstnanců společnosti jim prozradil, že Galaxy S4 způsobil „krizi“. Samsung si začíná uvědomovat, že západní trhy se blíží nasycení a prodeje nejdražších telefonů porostou pomalu. Plán společnosti na urovnání situace podle zdroje má být takový, že se Samsung bude snažit maximalizování tržní podíl větším počtem modelů, které budou úspěšné ve svém segmentu, ne jedním megahitem. Jinak řečeno, Samsung nebude dále připomínat Apple, který představí jeden klíčový model za rok. Naopak bude neustále chrlit řadu zařízení, které se od sebe budou lišit jen minimálně, což už se pomalu stává i tento rok – Samsung už má na svém kontě několik desítek modelů.

 

Žádné další detaily nejsou známy, ale odpovídala by tomu i spekulace o širší nabídce osmi variant pro plánovaný Galaxy Note III, které budou upravené pro specifický segment trhu. Samsung tak nemá vážnější problém, jen se musí dostatečně rychle přizpůsobit změně podmínek na trhu a modely více ladit do vkusu specifických zákazníků. Musí se však snažit více než dříve, aby si udržel stávající zákazníky a dosáhl dalšího růstu. Nebude stačit jen nutné minimum jako doposud.


David Podzimek

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fore
Anonym
fore

No jo, jen to hrňte, já se jim stejně vyhnu. Nemají se čemu divit, S4 je vážně nudná.

bkf1
Anonym
bkf1

PRAVDA! A hlavne proto, protoze je to vlastne prevlecena S3ka, ktera je navic prevlecena v podstate do uplne stejneho kabatku :-/ Nastesti se ozvalo spoustu zakazniku s tim, ze ze sebe nenechaji delat debily, coz Samsung bere a slibil napravu u dalsiho vlajkoveho modelu (mozna i drive)…

Velda
Anonym
Velda

No to ale trvalo od první Sky…

ales.pelc
Anonym
ales.pelc

Potrebuji tak 4.3-4.5 palce s HD rozlisenim. Ne mensi, ne vetsi.

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)

,,Samsung nebude dale pripominat Aplle“?!?!?!? Co je to za kecy? Samsung uz pekne dlouhou dobu chrli jeden model za druhym ve vsech kategoriich a x verzi mini, ted i mega atd. A dnes je situace takova, ze uz se v tom nevyzna ani k.kot a myslim, ze ani sam Samsung.

Geary
Anonym
Geary

Přesně, jako kdyby do teď nechrlil. Za chvilku se dočkáme galaxy mega mini s 5,8″

Sir Sprice
Anonym
Sir Sprice

Hero zarizeni? Wtf :-D