Domů » Bleskovky » Záhada rozluštěna: Proč mají telefony od HTC na obrázcích vždy nastavený čas na 10:08?

Záhada rozluštěna: Proč mají telefony od HTC na obrázcích vždy nastavený čas na 10:08?

Pozornější čtenáři si už určitě všimli, že na oficiálních obrázcích telefonů či ve videích od společnosti HTC je vždy nastavený čas na hodnotu 10:08. Přemýšleli jste ale někdy, proč tomu tak je? Těžko se bude jednat o náhodu a nějaký smysl v tom být musí. Že vás nic nenapadá? Nevadí, vysvětlení je ale velmi jednoduché.

10:08 je totiž čas, při kterém je ve dvanáctihodinovém režimu aktivních nejvíce segmentů na digitálním ukazateli času. Někdo by mohl namítat, že nejvíce aktivních segmentů je při hodnotě 88:88; to je ale nereálný čas, a proto se v HTC už před několika lety rozhodli používat jako výchozí hodnotu právě 10:08. Někdo by mohl namítat, že maximální čas je v tomto případě 18:08, ale předchozí hodnota vychází z dvanáctihodinového AM/PM času, který se používá v anglicky mluvících zemích.


Už v dobách slávy modelu HD2 (rok 2009) používalo HTC čas 10:08. Když ale zapátráme dále do historie (rok 2007), kdy byl uveden například HTC Touch, zjistíme, že tady HTC toto pravidlo ještě nepoužívalo

Někdy také bývá tento čas spojován s faktem, že na klasických hodinkách jsou v tuto dobu ručičky v takové poloze, že nezakrývají logo výrobce na ciferníku (to bývá zpravidla umístěno pod číslicí 12 nebo nad číslicí 6). Správně je ale první interpretace s nejvíce aktivními segmenty.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
nikto (neregistrovaný)
Anonym
nikto (neregistrovaný)
Offline

Neni to ziadna zahada..toto som cital niekde uz pred mesiacom….bud na mojandroid.sk alebo svetandroida.cz

JohnSaw (neregistrovaný)
Anonym
JohnSaw (neregistrovaný)
Offline

není lepšie 18:08?

J. (neregistrovaný)
Anonym
J. (neregistrovaný)
Offline

Jak chceš do dvanáctihodinového režimu dostat 18 hodin?:o)