Domů » Bleskovky » Záda iPhone 12 budou prošpikována kruhem z magnetů. Důvod vás překvapí

Záda iPhone 12 budou prošpikována kruhem z magnetů. Důvod vás překvapí

Jako každý rok, i letos jsou podzimní iPhony jedny z nejočekávanějších smartphonů v roce. Na jejich premiéru si patrně počkáme o něco déle, dokonce se objevují hlasy, že Apple provede jejich představení nadvakrát – v září dva modely, v říjnu další dva. Ať proběhne premiéra jakkoliv, jedno je vcelku jisté – čekají nás celkem čtyři telefony, dva základní a dva s přídomkem Pro.

iphone 12
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Chystané iPhony mají tradičně nabídnout vyšší výkon, lepší fotoaparáty, a letos by také mělo dojít na lehkou obměnu designu, která přinese rovné boky namísto zaoblených. Změna se odehraje i v balení – své místo v něm najde nový opletený nabíjecí kabel, naopak zcela odstraněn bude nabíjecí adaptér. Apple počítá s tím, že již doma nějaký adaptér máte, nebo si ze stránek Apple objednáte chystanou nabíječku s podporou rychlého dobíjení o výkonu 20 Wattů.

iPhone 12 bude mít pod zády kruh z magnetů

Odstranění nabíječky ale bude mít patrně mnohem důležitější efekt a tím je častější využívání technologie bezdrátového dobíjení. Spekuluje se, že Apple letos oživil projekt vlastní bezdrátové nabíječky AirPower, která měla být schopná nabíjet více zařízení současně, aniž by bylo nutné tato zařízení přesně centrovat. Tento projekt byl přitom v loňském roce zrušen, neboť Apple při vývoji narazil na problém s nadměrným zahříváním způsobeným velkým množstvím cívek uvnitř.

Nová bezdrátová nabíječka, kterou Apple chystá, bude pravděpodobně fungovat na jiném principu, což naznačují i čerstvé informace EverythingApplePro. Ten a svém Twitteru zveřejnil schéma nového iPhonu i fotografie vnitřních komponent, podle nichž by se měla pod zády telefonu nacházet nejen cívka pro bezdrátové nabíjení, ale také velký kruh sestavený z magnetů.

Stejný kruh se má také nacházet pod slupkou chystaného oficiálního krytu pro iPhone 12.

Tento prvek bude s největší pravděpodobností sloužit právě k přesné centraci telefonu na bezdrátových nabíječkách, díky čemuž by mohl Apple v AirPower zredukovat počet cívek – iPhone by si díky magnetům jednoduše našel cestu na „správné“ místo.

Budoucnost je bezdrátová. I v nabíjení

Tuto novinku lze vnímat jako přípravu na zcela bezdrátovou budoucnost. Podle předchozích spekulací Apple hodlá v příštím roce představit revoluční iPhone, který nebude vybaven Lightning konektorem, a bezdrátové nabíjení bude jedinou možností doplnění energie. U takového zařízení se očekává stoprocentní spolupráce s bezdrátovou nabíječkou, aby uživatel nenašel ráno na nočním stolku vybitý telefon jen proto, že jej před usnutím špatně vycentroval na nabíječce.

Předpokládáme, že Apple magnetickým kruhem nevybaví pouze AirPower, ale představí i jednodušší bezdrátovou nabíječku pro dobíjení samotného iPhone, aby ji bylo možné sbalit na cesty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments