Domů » Bleskovky » Záda iPhone 12 budou prošpikována kruhem z magnetů. Důvod vás překvapí

Záda iPhone 12 budou prošpikována kruhem z magnetů. Důvod vás překvapí

Jako každý rok, i letos jsou podzimní iPhony jedny z nejočekávanějších smartphonů v roce. Na jejich premiéru si patrně počkáme o něco déle, dokonce se objevují hlasy, že Apple provede jejich představení nadvakrát – v září dva modely, v říjnu další dva. Ať proběhne premiéra jakkoliv, jedno je vcelku jisté – čekají nás celkem čtyři telefony, dva základní a dva s přídomkem Pro.

iphone 12
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Chystané iPhony mají tradičně nabídnout vyšší výkon, lepší fotoaparáty, a letos by také mělo dojít na lehkou obměnu designu, která přinese rovné boky namísto zaoblených. Změna se odehraje i v balení – své místo v něm najde nový opletený nabíjecí kabel, naopak zcela odstraněn bude nabíjecí adaptér. Apple počítá s tím, že již doma nějaký adaptér máte, nebo si ze stránek Apple objednáte chystanou nabíječku s podporou rychlého dobíjení o výkonu 20 Wattů.

iPhone 12 bude mít pod zády kruh z magnetů

Odstranění nabíječky ale bude mít patrně mnohem důležitější efekt a tím je častější využívání technologie bezdrátového dobíjení. Spekuluje se, že Apple letos oživil projekt vlastní bezdrátové nabíječky AirPower, která měla být schopná nabíjet více zařízení současně, aniž by bylo nutné tato zařízení přesně centrovat. Tento projekt byl přitom v loňském roce zrušen, neboť Apple při vývoji narazil na problém s nadměrným zahříváním způsobeným velkým množstvím cívek uvnitř.

Nová bezdrátová nabíječka, kterou Apple chystá, bude pravděpodobně fungovat na jiném principu, což naznačují i čerstvé informace EverythingApplePro. Ten a svém Twitteru zveřejnil schéma nového iPhonu i fotografie vnitřních komponent, podle nichž by se měla pod zády telefonu nacházet nejen cívka pro bezdrátové nabíjení, ale také velký kruh sestavený z magnetů.

Stejný kruh se má také nacházet pod slupkou chystaného oficiálního krytu pro iPhone 12.

Tento prvek bude s největší pravděpodobností sloužit právě k přesné centraci telefonu na bezdrátových nabíječkách, díky čemuž by mohl Apple v AirPower zredukovat počet cívek – iPhone by si díky magnetům jednoduše našel cestu na „správné“ místo.

Budoucnost je bezdrátová. I v nabíjení

Tuto novinku lze vnímat jako přípravu na zcela bezdrátovou budoucnost. Podle předchozích spekulací Apple hodlá v příštím roce představit revoluční iPhone, který nebude vybaven Lightning konektorem, a bezdrátové nabíjení bude jedinou možností doplnění energie. U takového zařízení se očekává stoprocentní spolupráce s bezdrátovou nabíječkou, aby uživatel nenašel ráno na nočním stolku vybitý telefon jen proto, že jej před usnutím špatně vycentroval na nabíječce.

Předpokládáme, že Apple magnetickým kruhem nevybaví pouze AirPower, ale představí i jednodušší bezdrátovou nabíječku pro dobíjení samotného iPhone, aby ji bylo možné sbalit na cesty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Konečně skvělý nápad! Mám na Samsungu plíšek aby držel v autě na bezdrátové nabíječce a podle mne standardem by měl být právě kruh na všech mobilech aby to drželo

    • no to je uzasne, takze ted jeste budu davat pozor k cemu telefon muzu dat a k cemu ne

  2. Super, konecne si ho budeme. moct pripnut na chladnicku ako magnetku alebo na kapotu auta ako prenosne svetlo pri oprave :D Alebo na bicykel ako go pro kameru, super :)

  3. Až take super to nie ked nemáš v aute bezdrotove nabijanie, ako ho nabijes? A co take Carplay, ked auto podporuje iba kablove pripojenie, to vymenis cele auto kvoli fonu? Alebo ti predaju dalsie riesenie za Applovske ceny ale to som zvedavy na kompatibilitu.

  4. A ako to riesi nabijanie viacero zariadeni naraz na jednej nabijacke?

  5. Úžasné, od iphonu 8 když vám telefon spadne a rozbijí se skleněná záda, tak je takřka nemožné je vyměnit bez poškození cívky. Tudíž opravy budou zase dražší.
    A k tomu přilepení k autu – kamarád často zapomíná telefon na střeše, tak by mu alespoň nespadl 🙂

  6. Dobrý den, nemám iPhone, ale budu fungovat třeba po roce a půl GPS? Už jsem u několika telefonů viděl, že magnet u mobilu poškodil GPS( a to tak, že přes kalibraci kompasu přes aplikace a cit nešel spravit, takže servis, anebo šikovné ručičky a výměna GPS) a ještě si budu muset dávat pozor kam ten telefon pokládám. A když ten telefon někomu spadne a rozbije se tak je zase o něco dražší oprava. Když pojedu autem do Chorvatska na dovolenou a mám starší auto jak si spojím navigaci a mobil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).