Záchrana poškozených dat je někdy pořádný oříšek. S obnovou pomáhá i rentgen

hard disk
  • Firma DriveSavers působí na trhu už od roku 1985
  • Specializuje se na záchranu dat z nefunkčních zařízení
  • Koncem loňského roku začala využívat rentgenové záření

Pád, utopení ve vodě nebo prosté selhání disku – to jsou jedny z nejčastějších případů, které mohou za ztrátu našich cenných dat. Ne pokaždé jsme ovšem poctivě zálohovali a tak nezbývá, než se obrátit na odborníky v oblasti záchrany dat z poškozených zařízení. Ti leckdy dokáží i hotové zázraky a často umí zachránit nejen hodnotné vzpomínky v podobě, ale také důležité pracovní materiály.

drivesavers
Příklady využití rentgenu při záchraně dat

Americká firma DriveSavers, která v oboru působí už od roku 1985, se nyní v blogovém příspěvku pochlubila, jakým způsobem využívá moderní technologie k záchraně ztracených dat. Jedním z užitečných pomocníků je přitom rentgen, který společnost používá od prosince loňského roku. A ihned po jeho nasazení konstatovala, že to byl krok správným směrem.Nepřehlédněte

EaseUS Data Recovery Wizard: překvapivě snadná záchrana smazaných dat (recenze)

Rentgenové paprsky totiž umožní technikům získat poměrně přesnou představu, jaké součásti zařízení byly kriticky poškozeny bez nutnosti přístroj fyzicky otevírat a tím jej vystavovat dalšímu potenciálnímu poškození. Zároveň rentgen odhalí, zda byla oprava provedena úspěšně a všechny komponenty jsou zapojeny správně. Doufejme, že se využívání moderních technologií při záchraně dat jednou stane běžnou součástí také v našich končinách.

Autor článku blank
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku