Za odměnu, nebo za trest? Instagram testuje aplikaci pro bývalé vězně

instagram unsplash

Přístup k výkonu trestu se v různých zemích liší. Zatímco v severských zemích preferují mírnější podmínky, za což se jim bývalí trestanci odvděčují nízkou mírou recidivy, ve Spojených státech jsou věznice skutečně za trest. Jakmile si nicméně na podmínky v tamních věznicích zvyknete, je poměrně obtížné vrátit se po výkonu trestu zpátky do normálního života.

instagram fake fotky
Ilustrační obrázek

Toho si je vědom také Instagram, který podle 9to5Mac připravuje aplikaci s názvem Re-Entry. Ta by měla být určena bývalým trestancům, kterým má pomáhat v návratu do běžné společnosti. Po upozornění na tuto aplikaci nicméně Faceboook okamžitě stáhl a vydal prohlášení, že se jednalo pouze o interní testování.

Každopádně se jedná o zajímavý postřeh. Za aplikací Re-Entry stojí speciální tým uvnitř Facebooku, který se má zaměřovat na potírání rasové nesnášenlivosti a podporu utlačovaných komunit. „Tým spravedlivých“, jak se interně tato skupina nazývá, má v popisu práce zlepšovat inkluzi, vylepšovat algoritmus k větší férovosti a eliminovat předsudky a obtěžování.

Nepřehlédněte – Instagram má novou funkci. Chrání především mladé uživatele

Aplikace určená pro usnadnění návratu bývalých trestanců je každopádně chvályhodná. Po opuštění vězení se mohou tito lidé často ocitnout v úzkých, neboť obzvláště u delších trestů se svět během jejich pobytu za mřížemi velmi promění. Nejde přitom jenom o to pomoci jim v orientaci v novém světě, ale také jde o to jim zabránit, aby páchali další trestnou činnost. Doufáme, že Facebook skutečně na takové aplikaci pracuje.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku