Domů » Bleskovky » Instagram má novou funkci. Chrání především mladé uživatele

Instagram má novou funkci. Chrání především mladé uživatele

Sociální sítě jsou již nenahraditelnou součástí našich životů. Zatímco pro starší generace jsou nástrojem, se kterým se nikdy naplno nesžily, mladší ročníky si pro změnu nedokáží představit život bez nich. Toho si je vědom také Instagram, který připravil novou funkci, která by měla ty nejmladší uživatele ochránit před internetovými predátory.

instagram unsplash
Ilustrační obrázek

Nová funkce zabraňuje dospělým osobám posílat přímé zprávy teenagerům, kteří je nemají v přátelích. Rovněž také všechny mladistvé bude varovat v případě, když se budou chystat poslat soukromou zprávu uživatelům, u kterých bylo dříve sledováno „podezřelé chování“.

Safety Notices Instagram
Takto vypadají upozornění v anglickém jazyce

Společně s tím si Instagram připravil také několik bezpečnostních rad, které není nikdy na škodu si zopakovat. Mezi nimi je například informace, že není vhodné sdílet intimní fotografie s cizími lidmi či že nemáte povinnost odpovídat na zaslané zprávy.

Nepřehlédněte – Dejte si pozor. Na Instagramu se mezi českými uživateli šíří falešná hrozba

Nová funkce bude nejprve dostupná ve vybraných zemích, přičemž později se rozšíří do celého světa. O její dostupnosti v České republice prozatím nevíme, nicméně doufáme, že s ohledem na dokumentární snímek V síti to bude co nejdříve.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Jen pro jistotu. Jaké teenagery myslí? Ty, co se před připojili ve 12 a dali věk 18? Nebo ty ouchyly, co si nastavili 13 a hledají „kamarády“?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).