Domů » Bleskovky » Letité tajemství Instagramu prozrazeno: takhle vypadá zadní strana legendárního loga

Letité tajemství Instagramu prozrazeno: takhle vypadá zadní strana legendárního loga

Už jsou tomu čtyři roky, co sociální síť Instagram vyměnila klasickou „polaroidovou“ ikonu za modernější gradientní logo, které sice všichni velmi dobře znají, ale ne všichni jej považují za povedené. K dalšímu redesignu pravděpodobně jen tak nedojde, takže jsme rádi, že původní ikonku můžeme připomenout alespoň v kontextu desátých narozenin aplikace (Když už jsme u těch výročí, víte, že letos slaví i naše SMARTmania.cz?).

instagram logo ikon back

Letité tajemství prozrazeno na Twitteru

Mezi fanoušky však až doteď přetrvávala jedna palčivá otázka. Jak vlastně ono legendární logo vypadá ze zadní strany? Samotný Instagram se nyní rozhodl ukončit divoké spekulace. Zajímavostí přitom je, že tak neučinil na vlastní platformě, nýbrž na konkurenčním Twitteru.

Dosud neviděná zadní strana nezaměnitelné ikonky obsahuje velký hledáček v levém horním rohu a ikonické pruhy v pravém. Zbytek je pak přesně takový, jaký byste čekali od fotoaparátu na film.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).