Domů » Bleskovky » YouTube testuje funkci „obraz v obraze“: dočkáme se ostrého spuštění?

YouTube testuje funkci „obraz v obraze“: dočkáme se ostrého spuštění?

Aplikace YouTube pro Android i iOS už dlouhou dobu umí picture–in–picture, tedy obraz v obraze. Plovoucí okno s aktuálně hrajícím videem zůstává zobrazené i když se pohybujete v aplikaci mimo samotnou stránku videa, takže můžete například hledat, co si pustíte dalšího.

Funkce je to nepochybně užitečná a je vlastně až s podivem, že ji doposud Google neimplementoval do své webové verze. Nejspíše se k tomu však schyluje, neboť malé množství uživatelů už v rámci A/B testování tuto novou funkci spatřilo, mezi nimi i redaktor webu 9to5Google.

Jak je z obrázku vidět, plovoucí okno se zobrazuje v pravém spodním rohu a zůstává zde po celou dobu vašeho pobytu na YouTube. V okýnku naleznete standardní ovládací funkce, jako pozastavení, opakované přehrání, nebo přeskočení na další video. Chybí možnost měnit hlasitost a funkci nelze vypnout, můžete pouze zavřít konkrétní okno.

Jestli se PiP objeví v ostrém provozu není oficiálně jasné, nicméně je to více než pravděpodobné. Otázkou tak zůstává spíše to, jestli bude funkce dostupná stejně jako u mobilní aplikace pro všechny, nebo se bude jednat o prémiovou funkci pro platící uživatele YouTube Red. Nabízela by se také možnost svázání s předplatným připravované nové hudební služby Googlu, která by měla kombinovat Hudbu Play právě s funkcemi YouTube.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments