Domů » Bleskovky » YouTube testuje funkci „obraz v obraze“: dočkáme se ostrého spuštění?

YouTube testuje funkci „obraz v obraze“: dočkáme se ostrého spuštění?

Aplikace YouTube pro Android i iOS už dlouhou dobu umí picture–in–picture, tedy obraz v obraze. Plovoucí okno s aktuálně hrajícím videem zůstává zobrazené i když se pohybujete v aplikaci mimo samotnou stránku videa, takže můžete například hledat, co si pustíte dalšího.

Funkce je to nepochybně užitečná a je vlastně až s podivem, že ji doposud Google neimplementoval do své webové verze. Nejspíše se k tomu však schyluje, neboť malé množství uživatelů už v rámci A/B testování tuto novou funkci spatřilo, mezi nimi i redaktor webu 9to5Google.

Jak je z obrázku vidět, plovoucí okno se zobrazuje v pravém spodním rohu a zůstává zde po celou dobu vašeho pobytu na YouTube. V okýnku naleznete standardní ovládací funkce, jako pozastavení, opakované přehrání, nebo přeskočení na další video. Chybí možnost měnit hlasitost a funkci nelze vypnout, můžete pouze zavřít konkrétní okno.

Jestli se PiP objeví v ostrém provozu není oficiálně jasné, nicméně je to více než pravděpodobné. Otázkou tak zůstává spíše to, jestli bude funkce dostupná stejně jako u mobilní aplikace pro všechny, nebo se bude jednat o prémiovou funkci pro platící uživatele YouTube Red. Nabízela by se také možnost svázání s předplatným připravované nové hudební služby Googlu, která by měla kombinovat Hudbu Play právě s funkcemi YouTube.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

16 komentářů

 1. Čiže niečo ako aplikácia MyTube ?

  • Co je mytube? Neni to nejaka aplikace pro par tragedu, kteri kdysi davno pouzivali W10M?

  • Viki: Klient YouTube. Je to UWP, takže pro všechny, co vlastní zařízení se stolními nebo mobilními Windows, HoloLens, Xbox One. [odkaz]

  • shepii: Jinymi slovy, pro tragedy s Windows.

  • l0lz: Spatne ctes. Neco take jak je to jiz dlouho v oficialni aplikaci YouTube:)

  • max: pozor, asi nevis s kym mas tu cest. Tohle je nad jeho chapani. Nevi, nezna,.

  • Viem že to tam je, ale aspoň na iOS je to nepoužiteľné keď že veľkosť obrazu je tak 1x2cm

 2. Tuto funkci už má prohlížeč Opera a okno s videem je zobrazeno stále i když prohlížeč minimalizujete

  • To je ale asi neco jine, ne „obraz v obraze“. Kdyz prohlizec minimalzaes a video je „mimo“ :)

 3. To všechno už tu bylo dávno před Google a očekávaný efekt masového užití se nikdy nedostavil. Mnohem lepší byla možnost, kterou v minulosti představil Samsung – plovoucí okno, které bylo možné umístit kamkoliv na obrazovku + rozdělení obrazovky na 2 části. Bohužel řada aplikací toto řešení nepodporovala a dnes se tím už nikdo nezabývá. Něco jiného je použití na velkém panelu a na panelu mobilů. Za pokus to stojí, možná že to k něčemu bude.

  • Proc si myslis ze od kazde funkce se ocekava efekt masoveho vyuziti?

  • No počkej počkej, co PiP mode v Android Oreo? Multi/Split view umí i iOS.

  • Používám občas, užitečná funkce.

  • Ono par aplikaci PIP podporuje – VLC, Youtube (jen s predplatnym Red), Chrome pri prehravani videa, Google Maps pri navigaci, nejake komunikatory pri videohovorech, ale cekal bych vetsi podporu minimalne od videostremovacich sluzeb.

 4. Kdo má Samsungy, nemusí čekat ty už to mají dávno, dokonce i Facebook používá PIP

  • Bóže!
   Tady ale není řeč o mobílních zařízeních, ale o desktopech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).