Sledujte nás na YouTube

YouTube přidává novou funkci: Z videí vytvoří animované gify

Na YouTube se v tichosti objevila zbrusu nová funkce, která potěší nejen fanoušky meme animací. Z vybrané části videa totiž pomocí speciálního nástroje dokáže vytvořit animovaný gif. Délka animace může být maximálně pět vteřin a vytvoříte ji skrze nabídku Sdílet pod videem. Potěšující je, že k samotné animaci lze přidat i vlastní text.

Samotný gif je poté hostován přímo na serverech YouTube a snadno jej tak můžete vložit na webové stránky nebo třeba na sociální sítě, stejně tak jej ale lze uložit do počítače. Vzhledem k tomu, že je funkce zatím dostupná v testovacím provozu, funguje pouze u videí z kanálu PBS Idea Channel a nikoliv napříč celou službou. Dá se však očekávat, že postupně bude funkce rozšiřována a později bude běžně dostupná pro všechna videa.


Vytvoření animovaného gifu z videa je velmi jednoduché. Stačí pár kliků a už máte výsledek :-)

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *