Domů » Bleskovky » YouTube přidává novou funkci: Z videí vytvoří animované gify

YouTube přidává novou funkci: Z videí vytvoří animované gify

Na YouTube se v tichosti objevila zbrusu nová funkce, která potěší nejen fanoušky meme animací. Z vybrané části videa totiž pomocí speciálního nástroje dokáže vytvořit animovaný gif. Délka animace může být maximálně pět vteřin a vytvoříte ji skrze nabídku Sdílet pod videem. Potěšující je, že k samotné animaci lze přidat i vlastní text.

Samotný gif je poté hostován přímo na serverech YouTube a snadno jej tak můžete vložit na webové stránky nebo třeba na sociální sítě, stejně tak jej ale lze uložit do počítače. Vzhledem k tomu, že je funkce zatím dostupná v testovacím provozu, funguje pouze u videí z kanálu PBS Idea Channel a nikoliv napříč celou službou. Dá se však očekávat, že postupně bude funkce rozšiřována a později bude běžně dostupná pro všechna videa.


Vytvoření animovaného gifu z videa je velmi jednoduché. Stačí pár kliků a už máte výsledek :-)

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).