YouTube po devíti letech mění generálního ředitele. Ženu nahradí muž

youtube google aplikace videa unsplash
  • Susan Wojcicki, dosavadní CEO YouTube, po devíti letech odchází
  • Nahradí ji její blízký spolupracovník a aktuální produktový ředitel YouTube Neal Mohan

V e-mailu zaslaném zaměstnancům se Susan Wojcicki loučí s firmou, ve které strávila téměř 25 let. Nyní by se ráda věnovala své rodině, zdraví a osobním projektům. Nahradí ji Neal Mohan, což je dosavadní produktový ředitel YouTube. Dříve pracoval v Googlu jako viceprezident pro reklamu, a to až do roku 2015, kdy se připojil k YouTube. Podle odstupující ředitelky měl zásadní roli při vývoji produktů YouTube TV, YouTube Music, YouTube Premium nebo YouTube Shorts.ikona youtubeNepřehlédněte

Vtipálci přišli na způsob, jak ošálit YouTube. Prý jim patří vůbec nejstarší nahrané video

Zajímavostí je, že Susan Wojcicki v roce 1998 pronajala garáž Sergeyi Brinovi a Larry Pagovi. O rok později se oficiálně připojila ke Googlu a před více jak 15 lety se zasadila také o nákup YouTube, kde od roku 2014 plnila roli generální ředitelky. Její otisk v obou firmách tedy byl zcela zásadní. Nyní se bude i nadále účastnit rozvoje těchto značek, už ale pouze jako externí poradce.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku