Domů » Bleskovky » Xperia Z3 v rukou profesionálních fotografů: Prohlédněte si úchvatné fotografie

Xperia Z3 v rukou profesionálních fotografů: Prohlédněte si úchvatné fotografie

Sony na svém blogu uveřejnilo nový projekt s názvem Xperia Photo Academy. Výrobce rozdal třem fotografům telefon Sony Xperia Z3 (recenze) či Xperia Z3 Compact (recenze) a dal jim za úkol zachytit co nejpůsobivější fotografie zachycující každodenní život v jejich městě. Každých patnáct dní bude uveřejněna nová sada snímků a na speciální facebookové stránce také článek s fotografickými tipy. Nyní se tak můžete dočíst o kontrastu, 1. prosince bude uveřejněn text o perspektivě a do třetice se dočkáte návodu, jak pracovat s horšími světelnými podmínkami. 

 

Fotografové z 20,7Mpx Exmor RS snímače vskutku maximum. Výše uvedený úkol pojal každý ze tří účastníků tak trochu po svém. První z nich, Greg Funnell, se rozhodl využít skutečnosti, že si u zmiňovaných zařízení můžete citlivost ISO nastavit na hodnotu plných 12 800 a pořizovat tak solidní fotografie i za tmy. Na svých snímcích poté zachytil atmosféru nočního života v Londýně a nutno podotknout, že výsledky jsou přinejmenším působivé.

  

 

Ben Thomas využil na svých fotografiích režim, který rozostřuje části scény tak, že ve výsledku zachycené předměty působí jako miniatury. Se svou Xperií Z3 Compact se poté vydal do ulic australského města Melbourne a zvěčnil několik ikonických míst poměrmě unikátním způsobem.

  

 

Poslední z fotografů, J.N. Silva, našel zálibu v hraní si se světly a stíny. Na svých snímcích zachytil architekturu a pouliční umění v New Yorku právě tak, že originalitu fotografiím dodávají právě světelné kontrasty. O tom, jak výsledků docílil, se dočtete právě v prvním uveřejněném článku ve zmiňované facebookové aplikaci.

  

 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

  1. Haha… spraviť snímku s mobilom je jedna vec ale potom ju „prikrášliť“ Photoshope je druhá.

  2. lolwut (neregistrovaný)

    Takových promo akcí už tu bylo…dívím se, že autor ještě měl potřebu použít slovo „úchvatný“ v titulce :P

  3. Tak nevím. Asi jsem nějaký jiný, ale že by mě ty fotografie nějak zvlášť zaujali se říci nedá. Ano jsou to pěkné fotky, ale že by byly něčím výjimečné a asi ne.

  4. SUPER, parádní telefon s Androidem . Tleskám a dávám +1

  5. langoš (neregistrovaný)

    Fotit lumii 1020 tak tydle snimky oproti tomu z lumie budou jak z kalkulacky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).