Domů » Bleskovky » Xperia Z1 Mini: Podívejte se na obrázky i specifikace stylovky od Sony

Xperia Z1 Mini: Podívejte se na obrázky i specifikace stylovky od Sony

Minulý měsíc jsme s vámi sdíleli první uniklé obrázky chystaného telefonu Sony Xperia Z1 Mini, nyní se dostaly na internet fotografie, na kterých je údajně zachycena interní brožurka japonského operátora NTT Docomo, na které lze spatřit jak srovnávací rendery modelu Xperia Z1 (recenze již brzy na SmartManii) a jeho menšího brášky, tak i technické parametry obou zařízení; zmenšená verze je na ní označena názvem „Xperia Z1 f“.

Podle uniklých specifikací to vypadá, že se výrobce chystá do menší konstrukce dostat téměř stejný hardware, jaký je k nalezení u současného modelu Z1. Můžeme se tedy těšit na čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,2 GHz a doplněný 2GB pamětí RAM, identický zůstane i fotoaparát s rozlišením snímače 20,7 Mpix a náročné uživatele jistě potěší standard IP 58, který zaručí odolnost proti vodě a prachu.

Menší rozměry konstrukce se projeví na displeji, který má mít kompaktních 4,3 palce a rozlišení 1280 x 720 pixelů; spolu s displejem se ale bohužel zmenší i baterka, která bude mít kapacitu 2300 mAh místo původních 3000 mAh. Celá konstrukce by pak měla mít rozměry 127 x 64,9 x 9,4 milimetrů, váha zatím bohužel není známa. Telefon by měl být dále podle bružurky nabízen hned ve čtyřech barvách – kromě klasické černí a bílé přibude i pestrá růžová a zelená. Uniklé obrázky sice vypadají poměrně věrohodně, musíme vás však upozornit, že nelze ověřit jejich pravost a je tudíž nutné je brát s rezervou.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).