Domů » Bleskovky » Xperia XZ1, XZ1 Compact a XZ Premium dostávají Android Pie

Xperia XZ1, XZ1 Compact a XZ Premium dostávají Android Pie

Společnost Sony v minulém kvartále prodala pouze 1,6 milionů smartphonů a její tržní podíl nadále klesá. To však nic nemění na tom, že se japonský gigant o své telefony příkladně stará a poskytuje jim perfektní softwarovou podporu. Před měsícem vyšla aktualizace na Android 9.0 pro telefony Xperia XZ2 a XZ2 Compact, nyní se koláče dočkaly jejich o půl roku starší předchůdci – Xperia XZ1, XZ1 Compact a XZ Premium.

Všechny tři telefony dostávají nejen Android Pie, ale i nový firmware s označením 47.2.A.0.306. Jeho součástí je například nová fotoaplikace s novými režimy pro natáčení Full HD videa při 960 fps, či záznam HDR obsahu. Nechybí ani balík bezpečnostních záplat datovaný k letošnímu říjnu. Na rozdíl od čistého Androidu Pie však Sony neimplementovalo ovládání systému gesty a stále ponechává klasické ovládání softwarovými tlačítky.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Anonym
Martin

Mě to vůbec nevadí androidu 9.0 se brzy dočká i můj Mate 10 pro a má dostat i budoucí android 10Q

Niiiia
Anonym
Niiiia

Takovy Samsung dostane Android Pie tesne pred oznamenim dalsiho Androidu :-D

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Vzorná podpora od Sony,jako vždy.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Presne tak, Sony a hned v zavesu Nokia. Tak by to mělo byt standardem u vsech bez vyjimky.