TOPlist

Xperia XZ Premium se 4k displejem a dvěma SIM sloty: v předprodeji získáte sluchátka za 8 000 Kč

Jeden z nejlépe vybavených smartphonů současnosti – Sony Xperia XZ Premium, která láká na procesor Snapdragon 835 a extrémně jemný 5,5″ 4k displej, se už brzy začne prodávat na českém trhu. V rámci předobjednávek, které byly právě spuštěny, můžete k telefonu získat špičková bezdrátová sluchátka Sony h.ear on Wireless NC v hodnotě 7 999 Kč, což je velice lákavá nabídka.

Xperia XZ Premium

Sony to letos u Xperie XZ Premium nepřehnalo ani s cenou; novinka u nás bude k dostání ve variantě se dvěma sloty na SIM kartu za příjemných 19 999 Kč, což je o celé 2 000 Kč méně, než za kolik se u nás prodává Samsung Galaxy S8 (recenze).

Tip: Podívejte se, jak Xperia XZ Premium fotí a nahrává video. Kompletní specifikace telefonu naleznete v našem katalogu smartphonů.

4K displej s podporou HDR obsahu

Xperia XZ Premium je vůbec prvním smartphonem na světě, který disponuje displejem se 4K rozlišením (2160 x 3840 pixelů) a podporou HDR obsahu. Panel má úhlopříčku 5,5″ a díky technologii Sony BRAVIA má nabídnout dechberoucí uživatelský zážitek. Kvalita jasného a ostrého obrazu displeje je navíc obohacena nativní technologií displeje Sony TRILUMINOS. HDR obsah je možné například již nyní stahovat z aplikace Amazon Prime Video.

11_xperia_xz_premium_viewing

Nad a pod displejem najdeme reproduktory, přičemž kvalita zvuku je u Sony na jedné z předních pozic. Nativní technologie DSEE HX od Sony dokonce umí dopočítat streamované skladby nebo MP3 na kvalitu blížící se vysokému rozlišení. Připojíte-li bezdrátová sluchátka nebo reproduktory, zajistí technologie LDAC tím, že přenáší trojnásobné množství audio dat oproti běžnému Bluetooth, abyste neztratili ani trochu z kvality zvuku. Více se o telefonu můžete dočíst v našem podrobném preview.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku