Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Xiaomi vydalo aktualizaci, která znemožní používat dvě SIM karty a Android přepne do španělštiny

Xiaomi vydalo aktualizaci, která znemožní používat dvě SIM karty a Android přepne do španělštiny

Xiaomi Mi A3, telefon z oblíbené řady s Android One, má další problém. Výrobce omylem globálně vydal aktualizaci, která měla být určena jen pro mexický trh, přesněji řečeno pro telefony zakoupené od operátora Telcel.

Pokud jste aktualizaci s označením V11.0.3.0.QFQMXTC dostali, v žádném případě neaktualizujte! Firmware totiž rozbil podporu Dual SIM a oprava je nejistá.

„Zkusíme najít opravu“

Na problém upozornil na Twitteru indický uživatel Dakshit Shah. Telefon podle něj po restartu funguje ve španělštině a není z něj možné telefonovat.

Xiaomi poměrně záhy reagovalo na oficiálním webu oznámením, že došlo k závažné chybě a mexický update byl uvolněn globálně. Podle výrobce tato aktualizace rozbíjí podporu Dual SIM. A to tak, že telefon o druhé SIM kartě vůbec „neví“.

xiaomi a3 telcel
Oficiální varování od Xiaomi

V oznámení je tučně napsáno, že uživatelé nemají aktualizovat. Společnost dále dodává, že se „pokusí podívat, jestli existuje nějaký způsob opravy“. To rozhodně nezní pozitivně, doufejme ale, že v Xiaomi chybu napravit dokáží.

V nejbližších dnech by každopádně měla být uvolněna aktualizace s označením 11.0.3.0.QFQMIXM, která už by problém obsahovat neměla. Před aktualizací tak rozhodně dbejte na kontrolu označení, rozdíl je jen v posledních třech písmenech.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments