Domů » Bleskovky » Xiaomi uvede 8. dubna na trh smartphone za 2000 Kč: Výbava překvapí

Xiaomi uvede 8. dubna na trh smartphone za 2000 Kč: Výbava překvapí

Xiaomi možná již dnes představí nový smartphone, který se současně stane tím nejlevnějším v jeho portfoliu. Cena bez DPH totiž činí v přepočtu asi dva tisíce korun, výbava tomu ovšem rozhodně neodpovídá. Zahrnuje totiž 4,7palcový displej s rozlišením 720 x 1280 px a čtyřjádrový procesor Leadcore LC1860 běžící na frekvenci 1,6 GHz. Ten je doplněn o 1GB operační paměť a interní úložiště s kapacitou 8 GB a možností rozšíření o paměťové karty.

 

Na zadní straně naleznete osmimegapixelový fotoaparát, který doplňuje ještě 2Mpx snímač nad obrazovkou. Operačním systémem se pak stal Android 4.4 doplněný o nadstavbu MIUI. Použité SoC obsahuje i LTE modul, jestli bude ale vskutku možné rychlého připojení využívat zatím nevíme. Chystaná novinka se velmi podobá první generaci modelu Redmi (recenze), rozdílů bude ale pravděpodobně více. Vše potřebné se každopádně dozvíme již velmi brzy.Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Blb (neregistrovaný)
Anonym
Blb (neregistrovaný)

V ČR to bude zase cena dvojnásobná, takže to ani nemá smysl sledovat.

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

No i kdyby byla cena stejná díru do světa to v EU a USA neudělá.

Nesleduje to nastupující trendy placení přes NFC, nebude to mít LTE frekvencí používaných v USA a EU. To je technická stránka věci další věc by byla ta že origo firmware bez Google služeb nebude pro EU a USA taky terno.

Poslední je to, že Xiaomi nemá v EU ani USA patřičný muss have faktor. Podobných telefonů je tu už mraky.

uni
Uživatel
uni

No 1GB RAM a HD displej je podobně blbej nápad jako 0,5GB RAM a WVGA. Ale dobře, řekněme že to míří na méně náročné uživatele, které uspokojí i ne plně funkční zařízení.

S4crifice
Uživatel
S4crifice

Mám Redmi 1S, které má 1GB RAM a HD displej to má také (720 × 1 280) a je to naprosto plně funkční zařízení, v čem je problém? :)

Chápu, že absence NFC a LTE (tento model možná bude mít, ale i tak) je pro někoho problém, ale já si bez nich opravdu vystačím :)

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Funkční ano, plynulé ne. Přeci jen on je rozdíl mezi smartphony řady Mi a low-endem RedMI.

Bohužel celosvětově zkušenosti o plynulosti MiUI na 1GB RedMI a RedMi Note moc dobré nejsou.

pk
Uživatel
pk

redmi note zrovna ma 2 gb ram a plynulost je na tom velmi dobre. Ale je pravda ze s 1 gb modelmi redmi skusenost uz nemam.. a ani by som to nekupoval koli ramke. Ked tak redmi 2S kde je uz 2 gb.