Xiaomi ukončuje podporu pro tři oblíbené telefony. Není mezi nimi ten váš?

Životnost smartphonů s operačním systémem Android bývá velmi ožehavým tématem. Xiaomi je svědomitým výrobcem z hlediska softwarových aktualizací, především pak u extrémně oblíbené série Redmi Note. Teď se ale rozhodlo odříznout podporu pro tři roky staré modely Redmi Note 7 a 7 Pro.

Řada Redmi Note 7 byla představena v lednu 2019 a začínala na Androidu 9 Pie s grafickou nadstavbou MIUI 10. Postupem času dostaly jednu velkou aktualizaci Androidu 10 a hned tři updaty MIUI na verze 11, 12 a naposledy také 12.5. Žádných novějších verzí softwaru se však už nedočkají a končí také průběžné záplatování bezpečnostními aktualizacemi.xiaomi redmi 10a 02Nepřehlédněte

Další levné Xiaomi na cestě. Redmi 10A nabídne velkou baterii a neobvyklou čtečku otisků

Celosvětově patřily tyto mobily k nejoblíbenějším zástupcům střední třídy, jen v prvním roce se jich prodalo na 30 milionů kusů. Zaujmout uměly nejen cenou kolem 6 tisíc korun, ale také vyváženou výbavou, která čítala 6,3″ LCD panel, čipset Snapdragon 660, 3 či 4 GB RAM, 32GB nebo 64GB úložiště, duální fotoaparát nebo 4000mAh baterii s 18W nabíjením.

xiaomi redmi go
Redmi Go patřil v roce 2019 ke smartphonům pro ty nejméně náročné

Podpora končí také pro levný Redmi Go, který vstoupil do prodeje rovněž v roce 2019 a začínal na Androidu 8.1 Oreo v odlehčené variantě Go. Tento zástupce low-endu nabízel kupříkladu kompaktní 5″ displej, 1 GB RAM, 16GB úložiště, 8Mpx zadní fotoaparát s autofokusem a 3000mAh baterii.

Pokud máte Redmi Note 7 či 7 Pro doma a stále jej používáte, nemusíte propadat panice. Od výrobce sice již nepřijde žádná aktualizace, ale telefon bude bez problému fungovat dál jako doposud.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku