Domů » Bleskovky » Xiaomi se zavazuje ke snižování plastů v balení telefonů. Jak to bude s nabíječkou?

Xiaomi se zavazuje ke snižování plastů v balení telefonů. Jak to bude s nabíječkou?

Technologické firmy se snaží být čím dál zelenější – na tiskových konferencích často slýcháváme o snižování uhlíkové stopy, používání recyklovaných materiálů, využívání čisté energie z obnovitelných zdrojů apod. Zodpovědnost k naší planetě není cizí ani společnosti Xiaomi, která se v minulých dnech zavázala ke snižování plastů v balení svých telefonů až o 60 procent.

mi 10t lite
Ilustrační obrázek

Důležité je podotknout, že snižování množství plastů se týká pouze samotného balení, nikoliv produktů v něm. Oproti Apple tak bude Xiaomi i nadále dodávat ke svým telefonům nabíjecí adaptér, a dokonce i pryžové pouzdro. Kde konkrétně tedy Xiaomi ušetří 60 procent plastů tak není zcela jednoznačné. Začátek této iniciativy by jako první měli pocítit evropští zákazníci, a to u modelu Xiaomi Mi 10T Lite.

Přečtěte si dále – Recenze Xiaomi Mi 10T Pro: má skvělou výbavu a s cenou to nepřehání

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.