Xiaomi rozšiřuje portfolio chytré domácnosti. Novinka nahradí klasické kukátko

Čínský tygr Xiaomi vyrábí nejen mobilní telefony, ale také spoustu jiných zařízení. Poslední novinkou v oblasti chytré domácnosti, v níž se Xiaomi realizuje čím dál tím více, je chytré dveřní kukátko Mijia Loock Smart Cat Eye. Čínská společnost tak kromě chytrých zámků a kamer nabízí také řešení pro panelákové byty, které novinku jistě ocení.

Kukátko 21. století se skládá ze dvou částí – kamery a tabletu. Kamera disponuje úhlem 166 stupňů a rozlišením 720p, přičemž nechybí ani infračervená dioda, která si poradí s rozpoznáním osoby v horších světelných podmínkách. Tablet na druhé straně má 7″ a baterii o velikosti 8400 mAh, která by měla při běžném použití vydržet až dva měsíce. Displej se díky proximity senzoru rozsvítí sám od sebe, jakmile se k němu přiblížíte, čímž baterii šetří. Smart Cat Eye se může chlubit také funkcí automatického nahrávání a notifikací, jakmile někdo zazvoní u vašich dveří.

Mijia Loock Smart Cat Eye umí spolupracovat také s chytrými zámky od Xiaomi, což například znamená, že zabudovaná umělá inteligence umí na základě rozpoznání obličeje otevřít dveře. Kukátko jde do prodeje za 115 dolarů (cca 2 500 korun) těsně po Štědrém dnu, konkrétně 28. prosince.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. Ajcik (neregistrovaný)

    Nikde nemohu najít ke koupi

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel