Sledujte nás na YouTube

Xiaomi rozšiřuje portfolio chytré domácnosti. Novinka nahradí klasické kukátko

Čínský tygr Xiaomi vyrábí nejen mobilní telefony, ale také spoustu jiných zařízení. Poslední novinkou v oblasti chytré domácnosti, v níž se Xiaomi realizuje čím dál tím více, je chytré dveřní kukátko Mijia Loock Smart Cat Eye. Čínská společnost tak kromě chytrých zámků a kamer nabízí také řešení pro panelákové byty, které novinku jistě ocení.

Kukátko 21. století se skládá ze dvou částí – kamery a tabletu. Kamera disponuje úhlem 166 stupňů a rozlišením 720p, přičemž nechybí ani infračervená dioda, která si poradí s rozpoznáním osoby v horších světelných podmínkách. Tablet na druhé straně má 7″ a baterii o velikosti 8400 mAh, která by měla při běžném použití vydržet až dva měsíce. Displej se díky proximity senzoru rozsvítí sám od sebe, jakmile se k němu přiblížíte, čímž baterii šetří. Smart Cat Eye se může chlubit také funkcí automatického nahrávání a notifikací, jakmile někdo zazvoní u vašich dveří.

Mijia Loock Smart Cat Eye umí spolupracovat také s chytrými zámky od Xiaomi, což například znamená, že zabudovaná umělá inteligence umí na základě rozpoznání obličeje otevřít dveře. Kukátko jde do prodeje za 115 dolarů (cca 2 500 korun) těsně po Štědrém dnu, konkrétně 28. prosince.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *