Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi S2: selfies s umělou inteligencí za málo peněz

Xiaomi Redmi S2: selfies s umělou inteligencí za málo peněz

Smartphone Xiaomi Redmi S2 je konečně oficiální. Jeho první veřejná premiéra se odehrála neobvykle před dvěma týdny v Praze při otevření prvního Mi Store v ČR, avšak zde byl pouze vystaven jeden exemplář bez uvedení ceny a dostupnosti. Nyní však došlo k oficiálnímu odhalení v domovské Číně, a tak si můžeme telefon představit dopodrobna.

Xiaomi Redmi S2 je zařízení střední třídy stojící někde na pomezí mezi loňským hitem Mi A1 a jeho letošním nástupcem Mi 6X. Z loňského modelu si bere vnitřní hardwarovou výbavu, z toho letošního pak design s protáhlým displejem. Ten má úhlopříčku 6 palců, rozlišení FullHD+ a přijatelně široké rámečky. Nad displej se vešla klasická kombinace prvků s 16Mpx selfie kamerkou, které má k lepším výsledkům napomáhat umělá inteligence.

Kovová záda a duální fotoaparát

Hlavní fotoaparát v levém horním rohu zad je duální, tvoří jej kombinace čipů s rozlišením 12 a 5 Mpx. Fotoaparát je elektronicky stabilizovaný, v prostoru mezi čočkami najdeme přisvětlovací LED, uprostřed zad je pak ještě kruhová čtečka otisků prstů. Záda jsou kovová, nahoře a dole jej zdobí elegantní duální linky umožňující průchod signálů bezdrátových sítí.

Pohonnou jednotkou je v případe Redmi 2S Qualcomm Snapdragon 625 doplněný o 3 nebo 4 GB RAM. S velikostí operační paměti je pak svázaná kapacita vnitřního úložiště 32 nebo 64 GB, v obou případech rozšiřitelná paměťovou kartou. Méně potěšující je přítomnost baterie s kapacitou 2 080 mAh, která se dobíjí starším microUSB portem.

Cena a dostupnost

Xiaomi Redmi 2S bude dostupný s poslední verzí Androidu 8.1 Oreo a jeho nadstavbou MIUI 9, v nabídce bude v růžovo zlaté, zlaté a stříbrné barvě. Cena nižší paměťové varianty je stanovena na 999 CNY (asi 3 400 korun bez DPH), vyšší model přijde na 1 299 CNY (asi 4 400 korun bez DPH). Telefon se začne v následujících dnech prodávat na čínském trhu, o dostupnosti v České republice nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).