Domů » Bleskovky » Xiaomi Red Rice: Střední třída s Androidem za 2 500 Kč

Xiaomi Red Rice: Střední třída s Androidem za 2 500 Kč

Přestože Xiaomi své výrobky prodává pouze v domovské Číně, je známo po celém světě díky dechberoucímu poměru cena/výkon u svých zařízení. V této tradici pokračuje chystaný nový model s kódovým označením Red Rice, jehož specifikace a snímky unikly na internet. Přestože se jedná o dosud nejlevnější Xiaomi, nabídne v rámci portfolia výrobce paradoxně největší displej, a to konkrétně s úhlopříčkou 4,7 palce a rozlišením HD (1280 x 720 px). Hnacím motorem se stane blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz, který doplní gigabajtová operační paměť. Nebude chybět 8GB interního úložiště v kombinaci se slotem na paměťové karty microSD a nesmíme opomenout ani fotoaparát, který do vínku dostal rozlišení 8 megapixelů. Směrem k vám pak bude mířit ještě jedna 2Mpx čočka.

   

Podpora dvou aktivních SIM karet je pro čínský trh téměř samozřejmostí a Xiaomi Red Rice v tomto směru není výjimkou. Operačním systémem bude Android s nadstavbou MIUI, která ho mění prakticky k nepoznání a je známá například ze staršího modelu Xiaomi 2 (více v podrobné recenzi). Při životě pak novinku udrží baterie s obstojnou kapacitou 2000 mAh. Největším lákadlem je ale cena, jež činí v přepočtu přibližně 2500 Kč (bez DPH). Pokud vezmeme v úvahu, že v našich podmínkách by i dvojnásobná částka znamenala pro konkurenci velký problém, pak je jasné, že i v domovské Číně má Red Rice nakročeno k úspěchu.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. S4crifice (neregistrovaný)

    Tak to se těším, až se sežene třeba na ebay … Cena krásná, myslím, že finální, pokud bude do pěti tisíc s DPH a dopravou, tak to bude pořád krása …

    Jedinou vadou na kráse je relativně nízká kapacita baterie

  2. Jedno nechápu, furt se do nás hustí, jak mají ty dnešní mašinky super foťáky, samá technologie a stejně když je nějaká fotka ze života, je to sra**** jako např. zde. Nebo co jsem se pokoušel včera (nic moc světlo, pravda). Prostě to jsou stále jen nouzovky, i přes ten marketing.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).