Xiaomi Red Rice: Střední třída s Androidem za 2 500 Kč

Přestože Xiaomi své výrobky prodává pouze v domovské Číně, je známo po celém světě díky dechberoucímu poměru cena/výkon u svých zařízení. V této tradici pokračuje chystaný nový model s kódovým označením Red Rice, jehož specifikace a snímky unikly na internet. Přestože se jedná o dosud nejlevnější Xiaomi, nabídne v rámci portfolia výrobce paradoxně největší displej, a to konkrétně s úhlopříčkou 4,7 palce a rozlišením HD (1280 x 720 px). Hnacím motorem se stane blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz, který doplní gigabajtová operační paměť. Nebude chybět 8GB interního úložiště v kombinaci se slotem na paměťové karty microSD a nesmíme opomenout ani fotoaparát, který do vínku dostal rozlišení 8 megapixelů. Směrem k vám pak bude mířit ještě jedna 2Mpx čočka.

   

Podpora dvou aktivních SIM karet je pro čínský trh téměř samozřejmostí a Xiaomi Red Rice v tomto směru není výjimkou. Operačním systémem bude Android s nadstavbou MIUI, která ho mění prakticky k nepoznání a je známá například ze staršího modelu Xiaomi 2 (více v podrobné recenzi). Při životě pak novinku udrží baterie s obstojnou kapacitou 2000 mAh. Největším lákadlem je ale cena, jež činí v přepočtu přibližně 2500 Kč (bez DPH). Pokud vezmeme v úvahu, že v našich podmínkách by i dvojnásobná částka znamenala pro konkurenci velký problém, pak je jasné, že i v domovské Číně má Red Rice nakročeno k úspěchu.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku