Domů » Bleskovky » Xiaomi představilo chytrý reproduktor. Podobá se HomePodu

Xiaomi představilo chytrý reproduktor. Podobá se HomePodu

Čínská společnost Xiaomi je známá nejen pro své široké portfolio kvalitních produktů, ale také pro neskrývanou inspiraci firmou Apple. Ta se projevila také v novém produktu do moderní domácnosti, chytrém reproduktoru Xiaomi Xiaoai Speaker HD. Jak již název napovídá, prim zde hraje chytrá asistentka mimo domovskou Čínu takřka neznámá – Xiaoai. Ta se, pokud umíte čínsky, dokáže postarat o ovládání chytré domácnosti, kterou si s pomocí Xiaomi dokážete hravě vytvořit za přijatelnou cenu.

Vypadá jako HomePod, ale není to HomePod

Ale k samotném reproduktoru. Jeho rozměry jsou 150 x 150 x 233 mm a je k dispozici ve dvou barvách – tmavě a světle šedé. Na horní straně se nachází čtyři tlačítka, se kterými můžete zapnout nebo vypnout mikrofon, zesílit či zeslabit hudbu nebo přehrát a zastavit hudbu.

Okolo těchto tlačítek je šest nezávislých mikrofonů, které se starají o bezproblémové zpracování hlasových příkazů. Uvnitř se nachází čtyři reproduktory doplněné o subwoofer o průměru 104 mm.

Xiaomi Xiaoai Speaker HD je kompatibilní s technologií Bluetooth 4.1 a Wi-Fi v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. V domovské Číně se bude prodávat za 77 euro (cca 2 000 korun), což není příliš velká částka. Bez znalosti čínského jazyka se nicméně v našich podmínkách jedná pouze o dobře vypadající a snad i kvalitně hrající reproduktor, což pro našince jeho cenu notně sráží.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Snad to nebude ničit nábytek, dělat kolečka, jako ten pokus od Apple..

    • Ani bych se nedivil, kdyby okopírovali i tuto „funkci“. Xiaomi nezná stud.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).