Xiaomi představilo chytrý reproduktor. Podobá se HomePodu

Čínská společnost Xiaomi je známá nejen pro své široké portfolio kvalitních produktů, ale také pro neskrývanou inspiraci firmou Apple. Ta se projevila také v novém produktu do moderní domácnosti, chytrém reproduktoru Xiaomi Xiaoai Speaker HD. Jak již název napovídá, prim zde hraje chytrá asistentka mimo domovskou Čínu takřka neznámá – Xiaoai. Ta se, pokud umíte čínsky, dokáže postarat o ovládání chytré domácnosti, kterou si s pomocí Xiaomi dokážete hravě vytvořit za přijatelnou cenu.

Vypadá jako HomePod, ale není to HomePod

Ale k samotném reproduktoru. Jeho rozměry jsou 150 x 150 x 233 mm a je k dispozici ve dvou barvách – tmavě a světle šedé. Na horní straně se nachází čtyři tlačítka, se kterými můžete zapnout nebo vypnout mikrofon, zesílit či zeslabit hudbu nebo přehrát a zastavit hudbu.

Okolo těchto tlačítek je šest nezávislých mikrofonů, které se starají o bezproblémové zpracování hlasových příkazů. Uvnitř se nachází čtyři reproduktory doplněné o subwoofer o průměru 104 mm.

Xiaomi Xiaoai Speaker HD je kompatibilní s technologií Bluetooth 4.1 a Wi-Fi v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. V domovské Číně se bude prodávat za 77 euro (cca 2 000 korun), což není příliš velká částka. Bez znalosti čínského jazyka se nicméně v našich podmínkách jedná pouze o dobře vypadající a snad i kvalitně hrající reproduktor, což pro našince jeho cenu notně sráží.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku