Domů » Bleskovky » Xiaomi představilo chytrý poznámkový blok. Hodit se bude nejen studentům

Xiaomi představilo chytrý poznámkový blok. Hodit se bude nejen studentům

Čínské Xiaomi je známé produkcí obrovské palety zařízení, jejich továrny opouští jak smartphony, tak například vybavení do domácnosti nebo elektrická koloběžka. Nyní se čínští inženýři rozhodli vyvinout chytrý poznámkový blok. Využijí jej nejen studenti při psaní zápisků, ale také umělci či grafici při vytváření různých náčrtků.

Po designové stránce nejde o žádné překvapení: chytrý poznámkový blok má celkem 40 listů papíru, přičemž každý tento list má standartní gramáž 100 g. Stylus určený pro kreslení (či psaní) je pak vyroben z odolného ABS plastu.

Mobilní aplikace, cena a dostupnost

Pro export a ovládání poznámkového bloku bude sloužit mobilní aplikace. V ní také uživatelé naleznou různé náčrtky a s její pomocí se tak mohou učit kreslit: provede je totiž kreslením toho či onoho obrázku krok za krokem.

Cena byla stanovena na 36 amerických dolarů (v přepočtu dle aktuálního kurzu zhruba 810 korun), prodávat se tento chytrý poznámkový blok začně již 7. ledna, zatím však pouze na domácím čínském trhu. Zda se někdy v budoucnu dostane i na Evropu, zatím nevíme.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments