Xiaomi odpískalo oblíbený vlajkový model. Důvod není nijak překvapivý

Xiaomi 13 Pro 3
  • Šéf Xiaomi potvrdil, že letos omezí množství vlajkových smartphonů
  • Proč se nemáme těšit na Xiaomi 13S?

Společnost Xiaomi představuje smartphony jako na běžícím páse, přičemž výjimku netvoří ani ty nejdražší modely. Loni jsme se například dočkali hned tří vlajkových řad – na jaře Xiaomi 12, v létě Xiaomi 12S a na podzim Xiaomi 12T. V letošním roce se čínská firma rozhodla mobilní trh tolik nezahlcovat, což potvrdil její šéf Lei Jun na sociálních sítích.

Xiaomi

Xiaomi nemá podle svého ředitele v letošním roce připravovat mezigenerační modely, tudíž nemáme příchod Xiaomi 13S očekávat. Důvody tohoto rozhodnutí prozrazené nebyly, nabízí se však hned dvě vysvětlení. Prvním z nich je blížící se globální premiéra řady Xiaomi 13, která se zatím prodává pouze v Číně. Lei Jun chtěl zřejmě svým přímým prohlášením vyslat signál, že nemá smysl vyčkávat na modely, které nepřijdou, a vsadit přímo na čerstvě odhalené novinky.

Druhý důvod má možná souvislost s nedávnou spekulací o čipsetech od Qualcommu. Loňskou letní řadu Xiaomi 12S poháněl mezigenerační čipset Snapdragon 8+ Gen 1, letos však údajně Qualcomm žádný „pluskový“ Snapdragon nechystá. Z tohoto důvodu by muselo Xiaomi sáhnout po stejném mobilním procesoru jako u řady Xiaomi 13, čímž by firma přišla o možnost marketingově prodat jedno z případných vylepšení.

Řadu Xiaomi 13 aktuálně tvoří dvojice modelů Xiaomi 13 a 13 Pro, brzy bychom se však mohli dočkat i varianty Ultra. Na internetu se před nedávnem objevila jeho první údajná fotografie odhalující přímo monstrózní kruhový fotomodul na zádech. Kdy bude tento model představen, v tuto chvíli netušíme.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku