TOPlist

Xiaomi 13 Ultra na první fotografii. Dominantou je masivní fotomodul

Xiaomi 12S Ultra Green 2
  • Xiaomi 13 Ultra se objevilo na neověřeném snímku ze sociální sítě Weibo
  • Zadní straně dominuje výrazný fotomodul s puncem Leica
  • Materiál zad je pravděpodobně z veganské kůže

Vlajkové modely od Xiaomi pro letošní rok již známe, nicméně oficiálního představení se na konci loňského roku dočkaly pouze pro čínský trh. Na tom evropském by se měly objevit už na veletrhu MWC v Barceloně, kam by čínská značka měla přivést hned trojici zařízení Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 Lite. Otázka už delší dobu visí nad nejvybavenějším modelem Ultra, který se prozatím nepředstavil ani na domácím trhu.

Xiaomi 13 Ultra
Údajná podoba Xiaomi 13 Ultra (na fotografii se nachází maketa, nikoliv funkční zařízení)

Nyní se ale na sociální síti Weibo objevila první fotografie tajemného Xiaomi 13 Ultra, respektive jeho makety. Zadní straně zařízení dominuje kruhový fotomodul, který rovněž ze zad mírně vystupuje. Fotoaparáty má opět vyladit známá německá společnost Leica, takže bychom se mohli dočkat špičkových snímků. Telefon je osazen čtyřmi fotoaparáty, o jejichž parametrech můžeme prozatím pouze spekulovat, nicméně jednom případě půjde patrně o fotoaparát s periskopickým teleobjektivem. Uživatel s přezdívkou @SPinfoJP se rovněž na Twitteru pochlubil s prvními rendery, které vznikly na základě doposud dostupných informací.

Další zajímavostí, kterou lze z uniklého snímku vyčíst, je materiál krytu zadní strany. Ten má texturu podobnou kůži, přičemž velmi pravděpodobně půjde o veganskou variantu. Celkově se design podobá předchozímu modelu Xiaomi 12S Ultra, jen s rozdílem plynulejšího zapracování fotomodulu do zad telefonu. Jestli ale bude Xiaomi 13 Ultra vypadat stejně či podobně, jako telefon na snímku není prozatím jisté, neboť pravost fotografie se nepodařilo ověřit.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku