Domů » Bleskovky » Xiaomi napodobuje ZenFone 6. Chystá telefon s výklopným fotoaparátem

Xiaomi napodobuje ZenFone 6. Chystá telefon s výklopným fotoaparátem

Přibližně před měsícem jsme se dočkali představení nové vlajkové lodi od společnosti Asus s názvem ZenFone 6. Telefon na první pohled zaujal unikátním výklopným fotoaparátem a naší recenzi si také nevedl vůbec špatně. Soudě dle čerstvého úniku by mu však brzy mohla vyrůst silná konkurence v podobě nového zařízení z dílen Xiaomi.

Xiaomi napodobuje ZenFone 6. Chystá telefon s výklopným fotoaparátem
Xiaomi napodobuje ZenFone 6. Chystá telefon s výklopným fotoaparátem

Jak vyplývá z přiloženého obrázku, telefon by měl spadat pod značku Meitu, kterou pod svá křídla v letošním roce vzala právě společnost Xiaomi. O hardwarových specifikacích toho v současné době příliš mnoho nevíme. Únik informací zmiňuje pouze název či marketingové označení „Little Fairy“ (volně přeloženo jako „Malá víla“) a právě onen výklopný fotoaparát s údajným rozlišením 48 Mpx.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

14 komentářů

 1. hakus von tyros

  Proti gustu žádný dišputát.
  Ale do takových značek by mě nedokopala ani má bývalá paní.

  • A jake znacky preferujete?

  • i značky jako apple vyrábí v číně, mám doma iphone x a xiaomi mi8 a dílensky jsou na tom uplně totožně a dokonce iphone byl už jednou na reklamaci oproti podobné době co vlastním tyto telefony. Třeba v rodině máme dost problém se samsungama v nižší – střední třídě, tam jsme reklamovali všechny. Nehodnotil bych celou značku kvůli nezkušenosti nebo nějakých chytých komentářů na internetu. Vyzkoušet je nejlepší rádce

 2. Taky by mě to zajímalo – a pak si koupí šrot z Číny

  • Některé značky z Číny nejsou žádný šrot, ale kvalitní přístroje.

  • Nevim v cem jsou srot. Ted mam Xiaomi Note 5 a neni tu po roce jediny problem. I baterka jak nova…

   Nedavmo jsem dostal chut na novy tel, tak jsem vzal Samsung Note 9 a po trech dnech ho musel vratit. 8 GB RAM a lagoval, baterka nevydrzela nic, mraky nesmyslu neslo odinstalovat, fotak mel pri bokeh efektu natvrdo 2x zoom, takze krome portrretu nesel na nic pouzit…

  • Ano Xiaomi lze brát jako to lepší z Číny, v rodině také máme a co vím tak spokojenost.

 3. A překvapuje to někoho? :D

 4. Já vidím ale Meitu ne Xiaomi ale OK.

 5. No ide to tu dolu vodou keď už ani nevedia či to je Meitu alebo Xiaomi. Možno by stačilo napísať ilustračný obrázok.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).