Domů » Bleskovky » Xiaomi míří na český trh, prodej začne 18. listopadu

Xiaomi míří na český trh, prodej začne 18. listopadu

Málo je někdy více nebo lépe začít malými věcmi než se honit za přeludy,“ tak by se dala přeneseně vystihnout filozofie společnosti Xiaomi. Ta byla založena v roce 2010 a od svého vzniku se po celý rok věnovala tvorbě nového a velmi kvalitního OS na bázi Androidu – MIUI. Pak teprve uvedla na trh svůj první mobilní telefon. Postupovat pomalu se společnosti vyplatilo – společnost na trh uvedla chytré telefony, které porážejí i zavedené značky, dlouhodobě etablované na trhu mobilních technologií.


Na webu XiaomiMobile.cz aktuálně naleznete odpočet signalizující oficiální spuštění

A telefony budou už brzy oficiálně dostupné i na českém trhu. Internetový obchod LevnéSmartphony.cz v pondělí 18. listopadu v 11:00 spustí oficiální e-shop pro náš trh na doméně XiaomiMobile.cz, prodej doplní i autorizovaný servis. Web bude kompletně v českém jazyce a dozvíte se zde více nejen o společnosti a její filozofii, ale hlavně o produktech. Na stránkách můžete zakoupit v České republice zatím nedostupné telefony, z počátku pouze v limitovaném množství.

Podařilo se nám zjistit, že v den spuštění budou k dispozici modely Xiaomi Hongmi (Red Rice) a Xiaomi Mi2s. Evropská verze Xiaomi Mi3 bude dostupná v průběhu prosince.

Při uvedení nových produktů na trh v jiných zemích je Xiaomi pověstné ohromným zájmem zákazníků, kdy se desetitisíce telefonů vyprodají v řádech desítek sekund (více informací).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Pěkné, jen se obávám českých cen… Však víme všeci jak to chodí.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Ach ta reklamština…. Xiaomi nemíří !

  Firma Xiaomy nepodniká na území EU, tohle je stav jak s výrobky Apple před xx lety. Kdy tu bylo spousta samozvaných dovozců, ale přímé zastoupení ne.

  Osobně bych to označil za PR článek, který dělá ze znalých lidí trouby. Protože ti vědí jak se to ze „zastoupením“ Zopo, Oppo, Xiaomi atd… má.

  Obyčejným lidem zase tyhle značky nic neříkají a smartmanii nečtou.

 3. Honza (neregistrovaný)

  LS fake

  Přesně tak, to že jsou oficiální distributoři je lež! Nikdo v současné době nemá zastoupení pro značku Xiaomi nikde na světě. Jsou firmy co to zkoušeli pro daleko zajímavější trhy jako je Amerika a Jižní Amerika a bez úspěchu. Takže proč by asi zrovna LS měli tuto výhodu pro tak „malý“ trh? To děla LS neseriozní firmu, která si akorát našla kličku jak obejit zákony s placením DPH apod. a ještě takový lež. A ohledně toho servisu u nás, pokud je mi známo, tak čínské servisy xiaomi nenabízí náhradní součástky k telefonům. Vždy je nutné tam telefon donést. Takže možná bude servis ale budou se montovat neoriginální díly!

 4. Eddy (neregistrovaný)

  Pěknej shit.Tenhle shop prodává čínské mobily s nehoráznou přirážkou !!! Nikdo horší se toho snad chopit nemohl.Mimoto základem filosofie Xiaomi je si zajišˇují distribuci sami !!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).