Domů » Bleskovky » Xiaomi Millet: Sedmipalcový tablet s nízkou cenou a slušnou výbavou na prvních snímcích

Xiaomi Millet: Sedmipalcový tablet s nízkou cenou a slušnou výbavou na prvních snímcích

Společnost Xiaomi má na 5. žáří v Pekingu naplánovanou tiskovou konferenci, kde by měla být představena nová generace smartphonu Xiaomi Mi3 a dále také sedmipalcový tablet Xiaomi Millet. Spekuluje se také, že by zde Xiaomi mohlo představit vlastní chytrou televizi. Našemu zpravodajovi v Pekingu se na tiskovou konferenci podařilo získat jeden z tisícovky uvolněných lístků, díky čemuž pro vás po skončení akce budeme mít spoustu zajímavých informací.

Na internet nyní uniklo několik fotografií a hardwarové parametry chystaného tabletu. O zobrazování se postará 7″ displej s jemným rozlišením 2048 x 1536 px (QXGA, Retina), výkon dodá čtyřjádrový čip NVidia Tegra (1,5 GHz pro každé jádro). Pro potřeby operačního systému Android 4.2 (MIUI) bude k dispozici 1 GB RAM, což vzhledem k rozlišení displeje není příliš vysoká hodnota. Pro uživatelská data bude k dispozici 16GB interní úložiště, zřejmě bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty.

Na zadní straně tabletu najdeme 13Mpx fotoaparát, nad displejem nebude chybět 2Mpx kamerka pro videokomunikaci. Konektivitu zajistí moduly WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, dražší verze nabídne i slot na SIM kartu a podporu GSM/3G a HSPA+ sítí. V Číně se tento tablet začne prodávat už v den představení za 1299 CNY, což je zhruba 4 100 Kč bez DPH (WiFi verze).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Preboha beriem smartmaniu ako seriózny web a nie bandu amatérov ako je u nemenovanej konkurencie, tak píšte u rozlíšenia jeho skutočný názov QXGA a nie ten vymyslený široký blabol menom Retina.

  Inak tablet za tu cenu fajn, ale za tu cenu bude len v Číne , u nás to bude o priekupnikov predražené ako to je u všetkých modelov Xiaomi predávaných v eu cez rôzne vychytrale shopy.

  • Díky za komentář, do textu jsem přidal i označení QXGA, ale vězte, že pro většinu méně zkušených uživatelů je označení rozlišení Retina lépe uchopitelné. Tak či onak – vždy uvádíme rozlišení i v pixelech, což je asi to nejdůležitější :)

  • Ale Retina nieje označenie rozlíšenia len hustoty pixelov, je to siroky pojem z ktoreho sa výška rozlisenia neda určiť (retinou môže byť aj rozlíšenie 320×240 ak je mini uhlopriecla) k tomu si ho apple kommunita upravuje ako sa im hodi a prakticky sa ten pojdem dá použiť na hocičo.

  • Síla Apple marketingu:-)

   Ale já to chápu, prostě když děláme tablet, děláme iPad a má retinu. Ne že děláme xPlacka CK5454EU s WUXGA rozlišením. Tohle je síla marketingu Apple, že je srozumitelný, někteří si to mylně vykládají, že je ho hodně:-)

 2. Ondřej Gardavský

  No a právě proto, že se označení Retina dá použít na hocičo, tak je použito i v tomhle případě. Většina lidí uvidí „Retina“ a řekne si „fajn, na ten displej se asi bude dát koukat, za tu cenu o tom lze uvažovat“ a konkrétní pixely neřeší.

  Jinak cena v ČLR je vždy uváděna už včetně DPH, na celém území je jednotná sazba. Při prodeji u nás se to samozřejmě navýší o náklady na dovoz, clo a marži pro překupníka. Ostatně v ČLR to za tuhle cenu taky nebude mít každý, většinu omezených zásob skoupí jako vždy překupníci…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).