Xiaomi Mi4 zachycen v benchmarku: Na jaké hardwarové parametry se můžeme těšit?

V databázi zařízení AnTuTu benchmarku se objevily výsledky z doposud neoznámeného modelu Xiaomi Mi4, který by měl být představen v průběhu tohoto roku a opět by měl lákat na skvělý poměr ceny a výkonu. Hardwarové parametry ještě nemusejí být finální, výrobci vždy testují několik různých prototypů a prodejní verze se tak může lišit.

Předprodukční verze Xiaomi Mi4 je vybavena čtyřjádrovým čipem Snapdragon 800 (MSM8974, tedy nejvýkonnější verze, která by se měla objevit například u Galaxy S5 či HTC „M8“) s taktem 2,46GHz, který doplňuje grafický akcelerátor Adreno 330 a 3 GB operační paměti RAM. Úhlopříčku displeje zatím neznáme, rozlišení bude Full HD (1080 x 1920 px). Kapacita interní paměti je 16 GB, ale Xiaomi by pravděpodobně mělo nabízet i 32/64GB varianty.

Na zadní straně najdeme 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, na přední pak 8Mpx kamerku pro videokomunikaci či pořizování autoportrétů. Výbavu by měla uzavřít podpora 4G LTE sítí, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, GPS a NFC.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku