Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi2A s pětipalcovým fullHD displejem: Premiéra už v květnu

Xiaomi Mi2A s pětipalcovým fullHD displejem: Premiéra už v květnu

Před nedávnem jste si na SmartManii mohli přečíst rozsáhlou recenzi čínského zázraku Xiaomi 2, který za nízkou cenu nabízí nebývale kvalitní hardware. Je velká škoda, že stejně jako mnoho jiných zajímavých zařízení z Číny (kupříkladu Oppo Find 5) , se Xiaomi nedostalo do prodeje v České republice. Fanoušci již pomalu začínají vyhlížet nástupce, který oproti očekáváním nejspíše neponese označení Xiaomi 3, ale „pouze“ Xiaomi Mi2A. Tím nejhlavnějším vylepšením by měl být pětipalcový fullHD displej.

Ve výbavě by neměla chybět vcelku tradiční kombinace čtyřjádrového procesoru, 2 GB operační paměti a fotoaparátu s rozlišením 13 Mpx. Oficiálního představení bychom se měli dočkat již v květnu letošního roku a není také vyloučeno, že Mi2A bude jen mezistupněm mezi Xiaomi 2 a 3, jehož představení dosud bylo očekáváno během srpna. Nutno podotknout, že tyto informace nejsou ničím podložené a tak se nedá vyloučit, že skutečnost nakonec bude úplně jiná.

 
Na internetu se dnes rovněž objevila fotografie, na které se údajně má nacházet Xiaomi MI2a. Některé zdroje však uvádějí, že jde rovnou o chystaný 5,5″ model Xiaomi Mi3.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. „Premiéra už v květnu“ 2x jsem se podíval na datum, ne není apríl a ani není nijak datum přibližující květen na „už“. Kdybyste napsali už příští týden nebo ke konci měsíce, dobře, ale někdy i za 1/4 roku???

  • Martin Pavlović

   Jde o to, ze puvodni ocekavani bylo nekdy behem cervence nebo srpna. Proto tedy „jiz v kvetnu“ :)

  • Jo takto. No ono slovo „už“ může mít v některých situacích i minutové rozdíly:-)

  • Martin Pavlović

   Tak toto rozhodně není jedna z nich :)

  • Těším se na Xiaomi 5, prý bude někdy v srpnu 2016. Ale možná to bude Xiaomi Mi4sx…

   Aneb hezký článek a telefonu, co vyjde za dlouho a nebude nikdy dostupný u nás…

  • mceza: Vsak o Nokiich tu jsou clanky skoro kazdy den a nikdo se nerozciluje :-)

  • Nějak jsem si nevšiml. A když už je tu článek o nokii, tak o té, která opravdu existuje a snad se jednoho dne bude prodávat i u nás…

 2. Tior (neregistrovaný)

  Další kdo se nechal strhnout módou 5″? Přijde mi to na mobil opravdu hodně a bohužel tím dost výrobců svoje jinak hodně zajímavé modely zabíjí (5,5″ už ani nekomentuju) . To už rovnou můžu místo telefonu používat tablet :)

  • Martin Pavlović

   I já souhlasím. Chci čtyři palce, hliník, dvoujádro a HW klávesnici. Kvůli velkému displeji mám tablet :)

  • +1 s tím, že je mi materiál ukradený:-) HD IPS displej bych doplnil.

  • Martin Pavlović

   Jo, pravda ze i za plastovou verzi bych snesl modre z nebe .)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).