Sledujte nás na YouTube

Xiaomi Mi Mix 3 na prvním renderu: ultratenké rámečky a čtečka otisků prstů v displeji

Přetahovaná čínských výrobců o uvedení smarpthonu s rekordně tenkými rámečky okolo displeje pokračuje. První příčka zatím patří společnosti Oppo, jejíž model Find X dokázal vytlačit využití čelní plochy displejem na 93,8 procent. Podaří se chystanému Xiaomi Mi Mix 3 tuto metu překonat?

Internetem kolují fotografie, které mají Mi Mix 3 znázorňovat. Výrobci se dle všeho podaří oproti minulé generaci zredukovat šířku bradičky pod displejem na minimum, velmi tenké budou i postranní rámečky. Skleněná a lesklá záda telefonu má nahoře uprostřed zdobit vystouplý modul s duálním fotoaparátem a LED diodou.

Kde je selfie kamera a čtečka otisků?

Uniklé snímky vyžil známý designér Benjamin Geskin a naservíroval nám vlastnoručně vytvořený detailní render, který by se měl velmi blížit realitě. Využití čelní strany displejem se zdá být obdivuhodné, do tenkého horního rámečku se má dokonce vejít klasický sluchátkový reproduktor. Otázkou však je, zda se selfie kamerka vejde do takto tenké brady, nebo výrobce vsadí na nějaký výsuvný mechanismus.

Na telefonu rovněž není viditelná čtečka otisků prstů, tu se zřejmě podaří umístit přímo do displeje. Od Xiaomi Mi Mix 3 očekáváme výbavu vlajkového modelu, tedy čipset Qualcomm Snapdragon 845 a 8 GB RAM. Spekuluje se, že Xiaomi Mi Mix 3 bude mít premiéru 15. září, tedy za necelý měsíc.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Mix 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: bude upřesněno, Hmotnost: bude upřesněno
Procesor: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core
RAM: 8 GB, Interní paměť: bude upřesněno, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, bude upřesněno, Full HD+, 1080 × 2160 px
Fotoaparát: bude upřesněno, neuvedeno, Přední kamera: bude upřesněno
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: bude upřesněno Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Martin (neregistrovaný)

    Kolik podob bude mít zas mi mix :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *