Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 3 na prvním renderu: ultratenké rámečky a čtečka otisků prstů v displeji

Xiaomi Mi Mix 3 na prvním renderu: ultratenké rámečky a čtečka otisků prstů v displeji

Přetahovaná čínských výrobců o uvedení smarpthonu s rekordně tenkými rámečky okolo displeje pokračuje. První příčka zatím patří společnosti Oppo, jejíž model Find X dokázal vytlačit využití čelní plochy displejem na 93,8 procent. Podaří se chystanému Xiaomi Mi Mix 3 tuto metu překonat?

Internetem kolují fotografie, které mají Mi Mix 3 znázorňovat. Výrobci se dle všeho podaří oproti minulé generaci zredukovat šířku bradičky pod displejem na minimum, velmi tenké budou i postranní rámečky. Skleněná a lesklá záda telefonu má nahoře uprostřed zdobit vystouplý modul s duálním fotoaparátem a LED diodou.

Kde je selfie kamera a čtečka otisků?

Uniklé snímky vyžil známý designér Benjamin Geskin a naservíroval nám vlastnoručně vytvořený detailní render, který by se měl velmi blížit realitě. Využití čelní strany displejem se zdá být obdivuhodné, do tenkého horního rámečku se má dokonce vejít klasický sluchátkový reproduktor. Otázkou však je, zda se selfie kamerka vejde do takto tenké brady, nebo výrobce vsadí na nějaký výsuvný mechanismus.

Na telefonu rovněž není viditelná čtečka otisků prstů, tu se zřejmě podaří umístit přímo do displeje. Od Xiaomi Mi Mix 3 očekáváme výbavu vlajkového modelu, tedy čipset Qualcomm Snapdragon 845 a 8 GB RAM. Spekuluje se, že Xiaomi Mi Mix 3 bude mít premiéru 15. září, tedy za necelý měsíc.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Mix 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,9 x 74,7 x 8,5 mm, Hmotnost: 218 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core 4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,7 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6/8/10 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,39", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 + 2 Mpx, Full HD video, HDR režim
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Kolik podob bude mít zas mi mix :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).