Domů » Bleskovky » Nabídne Xiaomi Mi Band X designovou revoluci? Místo řemínku má mít displej (oživeno)

Nabídne Xiaomi Mi Band X designovou revoluci? Místo řemínku má mít displej (oživeno)

V segmentu fitness náramků zcela dominuje Xiaomi Mi Band. Kombinace jednoduchého designu, přesného měření a sympatické ceny je zkrátka receptem na úspěch, který se Xiaomi povedl. Není proto divu, že s jídlem roste chuť – podle posledního úniku čínský gigant připravuje vybavenější verzi svého klasického náramku pod názvem Mi Band X, jež by měla nabídnout designovou revoluci.

Xiaomi Mi Band 6 recenze
Xiaomi Mi Band 6 se možná dočká futuristického nástupce

Z uniklé prezentace vyplývá, že Mi Band X se bude od standardní varianty lišit především 360º ohebným displejem. Ten by měl obepínat celé zápěstí a fungovat zároveň jako řemínek. Podle všeho by rovněž neměl mít žádnou přezku, díky čemuž naplno využije plochu celého displeje. Pro odepnutí a zapnutí by totiž měly sloužit magnety.

Mi Band X vzdáleně připomíná chytré hodinky Nubia Alpha

Uniklé informace z prezentace rovněž slibují, že chystaný Mi Band X by měl být lehký a tenký. Pokud Xiaomi takto vybavený fitness náramek skutečně připravuje, rozhodně si za něj nechá pořádně zaplatit. Xiaomi Mi Band 6 se aktuálně prodává za 1 189 korun, což je cena, ke které se Mi Band X jistě nepřiblíží.

Xiaomi Mi Band X
Fotografie z interní prezentace Xiaomi, která minulý týden způsobila poprask. Realita je však o poznání nudnější a žádný Mi Band X s ohebným displejem se aktuálně nechystá.

Aktualizováno 2. srpna: Xiaomi potvrdilo, že v jejich interní prezentaci skutečně byla zmínka o podobném produktu, nicméně pouze pro demonstrační účely. Prezentace je součástí interního vzdělávacího programu společnosti pro nové zaměstnance, nešlo tedy o reálnou roadmapu produktů pro následující roky. Xiaomi dále upřesnilo, že nic jako Mi Band X aktuálně neexistuje a v současné době se tedy nejedná o reálný produkt.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Zajímavé, ale naprosto nepraktické. Když budu psát na klávesnici tak ho okamžitě poškrábu, ne že bych to chtěl koupit :D.
  Ale říkám, myšlenka a provedení fajn, a to Xiaomi nenávidím :D. Ale praktičnost 0!

  • Na jaký klávesnici?

  • Ty když píšeš na klávesnici, tak ji máš snad na úrovni hodinek? Jestli jo, tak to bych ji chtěl vidět.

  • Myslím klávesnici u PC..já mám teda ruce opřené, respektive předloktí.. Ani umím psát všema 10:D a vim, že by se ruce neměli pokládat. Ale stejně si myslím, že tam je dost riziko, kdy se dá škrábnout o stůl.
   Možná jsme se nepochopili :)

 2. To už tady bylo kdysi… -> Huami Amazfit X a byl to prodpadák :D :D

  • Tablety tady taky byly už v devadesátých letech a až do příchodu iPadu po nic neštěkl ani pes

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).