Domů » Články » Xiaomi Mi Band 6: známe oficiální datum představení

Xiaomi Mi Band 6: známe oficiální datum představení

Loni v červenci Xiaomi představilo dlouho očekávanou pátou generaci oblíbeného fitness náramku Mi Band 5 (respektive Mi Smart Band 5, nicméně tento nový název se příliš neuchytil a všichni prodejci stále používají původní označení Mi Band.

Xiaomi Mi Band 5 001
Xiaomi Mi Band 5 se už v pondělí dočká svého nástupce

Na twitteru společnosti Xiaomi se nyní objevila informace o oficiálním představení jeho nástupce. Ten se logicky bude jmenovat Mi Smart Band 6 (ale my mu opět budeme říkat My Band 6). Prozatím půjde pouze o premiéru pro čínský trh v rámci chystaného „mega eventu“ na 29. září. Zde bychom se měli dočkat i odhalení dlouho očekávaného Xiaomi Mi 11 Ultra se sekundárním displejem na zadní straně, a také odlehčené verze Xiaomi Mi 11 Lite.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Band 6
Systém: vlastní systém
Rozměry: 47,4 x 18,6 x 12,7 mm, Hmotnost: 24,3 gramů
Čipset: nezjištěno
RAM: 2 MB, Interní paměť: 32 MB,
Displej: AMOLED, 1,56", 152 × 486 px
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, NFC:
, GPS:
Baterie: 125 mAh Li-Pol, Bezdrátové nabíjení:

Co víme o Xiaomi Mi Band 6?

Design současné generace (Mi Band 5) by měl být základem pro chystaný Mi Band 6, alespoň podle uniklé fotografie, která byla k dispozici jako příloha na stránkách Prohlášení o shodě Evropské Unie. Pro Xiaomi má náramek opět vyrobit firma Huami, která s čínským gigantem bude spolupracovat ještě minimálně další tři roky.

mi band 6
Pozvánka lákající na čínskou premiéru Xiaomi Mi Band 6

Na první pohled nejsou designové změny nikterak velké. Podle všeho se bude Xiaomi snažit zachovat fyzické rozměry, především kvůli kompatibilitě s náhradními řemínky. Xiaomi Mi Band 5 totiž nebyl s předchozí generací 100 % shodný, což zákazníci nesli nelibě. Mi Band 6 bude pravděpodobně mít stejné rozměry, ale displej by se opět měl trochu zvětšit. Pochvalu si zaslouží také zachování stejné magnetické nabíječky.

Alexa i podpora GPS?

Další vylepšení se mají odehrávat pod kapotou. Zásadní změnou má být přítomnost SpO2 senzoru, který monitoruje okysličení krve během cvičení. Dále se údajně můžeme těšit na 19 nových sportovních režimů, hlasového asistenta Amazon Alexa, vylepšené sledování aktivit či NFC. Nejásejme ale předčasně, NFC s největší pravděpodobností pro online platby v Evropě opět využitelné nebude. Starší spekulace naznačovaly, že bychom se mohli dočkat i varianty s integrovanou GPS.

Šéfka produktového marketingu se na twitteru pochlubila krátkým videem, které toho ale příliš mnoho neprozrazuje. Víme ale, že by náramek měl být dostupný s novými barevnými řemínky a dalšími motivy.

Online konference Xiaomi odstartuje už toto pondělí 29. března v 12:30 našeho času. Na SMARTmanii se následně můžete těšit na souhrnné články o všech novinkách. O termínu pro evropskou premiéru zatím nic nevíme, tak doufejme, že na něj nebudeme muset čekat příliš dlouho.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

4 komentářů

  1. Zdravíčko, jen bych rád upozornil na chybné označení „My Band“ a taky poněkud nechápu v první polovině článku zmínku o 29. září. Nemělo tam spíše být března? :)

    Jinak pěkný článek a přeji pěkný víkend.

  2. GPS nebude v žádné verzi a Evropa je bez NFC :)

  3. Xiaomi s MB 5 pěkně vypeklo jeho příznivce, Spo2 jen v Číně, NFC jen v Číně, zbytek světa nic. U MB 6 bude to samé. Tak ať si ho strčí za přemrštěnou cenu tentokrát někam, na trhu je spousta lepších a především nehrajících nefér. To samé je mimochodem i s jejich mobily a hodinkami, to lepší si nechají doma, zbytek hrnou jako nějaké exkluzivní krámy k nám. Kolik stál jejich Redmi před 5 lety, kdy se v Evropě potřebovali uchytit a kolik stojí dnes? Jsou to šmejdi, potopili svou cenovou válkou jiné výrobce, teď chtějí vydělávat na šuntech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).