Cena:

Xiaomi Mi Band 5: známe datum představení

Xiaomi Mi Band 4 3

Xiaomi je značkou, která se rychle rozšířila po celém světě. Fitness trackery od tohoto výrobce jsou velmi oblíbeným příslušenstvím a za nízkou cenu nabízejí většinu toho, co mnohem dražší konkurence. Xiaomi Mi Band 4 je stabilně nejprodávanějším chytrým náramkem na českém trhu. Není se tedy čemu divit, že fanoušci již očekávají příchod nové generace. Zprávy ze serveru GizChina nyní prozradily, že Xiaomi Mi Band 5 se představí již 11. června.

Xiaomi Mi Band 4 cestina
Xiaomi Mi Band 4 je stále velmi oblíbeným chytrým náramkem. Za pár dní se dočkáme jeho nástupce

Tip: Xiaomi Mi Band 5 nabídne tři zásadní novinky. Stane se opět bestsellerem?

Zpráva také potvrdila dřívější spekulace o výbavě. Na přední straně má být 1,2 palcový OLED displej a mimo běžné trackovací funkce se zde dočkáme také SpO2 senzoru. Žhavým tématem debaty je také podpora NFC plateb a Google Pay. V domovské Číně bylo NFC už u loňského modelu, ale letos by se této funkce u Mi Bandu 5 měl dočkat mezinárodní trh.

Vhod přijde také virtuální asistentka Alexa (v Číně XiaoAi) a také cena. Mi Band 5 by se totiž měl prodávat za zhruba 600 Kč bez DPH (přepočet z Čínské měny). Nebude se tak zřejmě jednat o žádné výrazné zdražení a Mi Band páté generace může navázat na úspěch svého předchůdce.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.