K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 4 zřejmě nabídne klíčovou funkci z Apple Watch za podstatně nižší cenu

Xiaomi Mi Band 4 zřejmě nabídne klíčovou funkci z Apple Watch za podstatně nižší cenu

Nedávno jsme se dozvěděli, že v letošním roce se na trhu objeví nástupce populárního fitness náramku Xiaomi Mi Band. Současnému modelu Mi Band 3 se však podle informací serveru Huami v prodejnosti stále velmi daří, takže čínská společnost nemusí s uvedením novinky spěchat. Na internetu se však již v tuto chvíli začínají objevovat její první specifikace, k jejichž úniku došlo prostřednictvím certifikace od Bluetooth SIG (Special Interest Group).

Xiaomi Mi Band 3

Ze zmíněné certifikace vyplývá, že následující generace Mi Band by mohla nabídnout podporu Bluetooth 5.0 LE (verze s nízkou spotřebou energie). Mi Band 3 používá Bluetooth 4.2 LE, jeho nástupce tak pravděpodobně přijde s vylepšenou konektivitou. Další novinkou by měla být podpora NFC. Podle webu Bluetooth Launch Studio však bude k dispozici také verze bez této funkce. Model s NFC by mohl přinést podporu platební platformy Xiaomi Pay.

Dočkáme se EKG?

Jedna ze spekulací se zmiňuje o tom, že Mi Band 4 po vzoru Apple Watch series 4 (recenze) nabídne elektrokardiogram (EKG) k detekci abnormálních srdečních rytmů. Tuto funkci by ocenili především lidé trpící fibrilací síní, která může způsobovat mrtvice, krevní sraženiny či srdeční onemocnění a v krajních případech také smrt.

Měření EKG s pomocí hodinek: proč s ním někteří lékaři nesouhlasí?

Přítomnost EKG v cenově dostupném zařízení by pravděpodobně ještě mnohem více zvedla popularitu náramku od Xiaomi. Kromě výše zmíněného dostane Mi Band 4 také lepšího stopaře aktivit a větší barevný displej.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Jeden komentář

  1. lerion (neregistrovaný)

    To je jako to velimi orientacni mereni EKG klicova funkce Apple Watch? :D Trochu draha sranda za takovou minoritni funkci, ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *