Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 4 potvrzen. Na trhu se objeví letos a opět s příznivou cenou

Xiaomi Mi Band 4 potvrzen. Na trhu se objeví letos a opět s příznivou cenou

Kdo by neznal dnes už legendární fitness náramek z dílny čínského Xiaomi s názvem Mi Band. Ten si za poslední roky získal nebývalou oblibu především díky své cenovce, která se počítá v řádu stokorun. Oproti konkurenci přitom neztrácí co do výbavy v podstatě nic, pro mnohé se tak jedná o jasnou koupi. V loňském roce jsme se dočkali třetí verze (recenze), v tom letošním bychom se měli dočkat verze čtvrté, alespoň podle oznámení, které vyšlo společně s čtvrtletní zprávou o příjmech.

Podle finančního ředitele dceřiné společnosti Huami Davida Cuie, spatří náramek světlo světa ještě letos, přičemž přesně nepotvrdil, zda přijde ještě v březnu, či až v dubnu. Cui zároveň potvrdil, že každá generace náramku přináší něco nového, což bude případ také Mi Bandu 4. Zároveň také předpokládá, že nový náramek naváže na úspěchy předchozích generací také po finanční a prodejní stránce.

Xiaomi tlačí na své konkurenty

Xiaomi chystaným Mi Bandem 4 bezpochyby bude chtít vyvinout větší tlak na svou konkurenci v podobě Fitbitu, Garminu a vzdáleně také Applu. O chystaných nových funkcích sice mnoho nevíme, nicméně podle spekulací by mohla být představena funkce měření EKG, která v poslední době zažívá boom a na fitness náramcích se přitom ještě neobjevila. Cena je taktéž neznámá, nicméně můžeme předpokládat, že se oproti předchozím generacím výrazně měnit nebude. Co si pro nás Xiaomi přichystalo, to se pravděpodobně dozvíme už v následujících měsících.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Snad vylepší display, má to Oled ale na slunci nic skoro nejde vidět a u 3 to je ještě horší. Takže zlepšit kvalitu displaye a kupuji, nyní mám 2 a ty jsou super ale ten display je děs.

  • Jan (neregistrovaný)

   Ja mam Garmin, na slnku parada, ale v tme nevidim nic :-D

   • Garmin udělal transreflexivní displej bez zpětného podsvícení? Ach bože…

   • Jan (neregistrovaný)

    Podssvietenie tam samozrejme je, len ho mam vypnute. Netreba to zase brat uplne vazne :)

   • zipiik (neregistrovaný)

    Jan: Tohle unimu nedělej, on se na Garminy nikdy nezmůže, tak čerpá informace, kde se dá. Teď bude půl roku tvrdit, že Garminy nejsou podsvícené :)

  • Daniel (neregistrovaný)

   OLED je u těhlech náramků proto, protože bere o dost míň baterky. Pokud nezlepší baterku nebo nevymyslí nějaký OLED V2, tak to zůstane stejně

 2. Vamez (neregistrovaný)

  To bude asi efekt u vice vyrobcu, mam Honor 3, je skvely, ale na slunci mam co delat, abych nrco z displeje vycetl.Xiaomi bych bral, jen by se mi vic libilo, kdyby byl trochu zahnuty.

 3. mirek (neregistrovaný)

  Já mám Microsoft Band a nestěžuju si.

 4. Redakce: Od Xiaomi Mi Band 4 k Apple Watch Cellular je setsakra dlouhá cesta, co jste to zplodili za nesmysl v „Xiaomi chystaným Mi Bandem 4 bezpochyby bude chtít vyvinout větší tlak na svou konkurenci v podobě Fitbitu, Garminu a vzdáleně také Applu.“ ? :DDD

 5. Matěj (neregistrovaný)

  nejlepší by bylo, kdyby se na tom dalo počítat kolik vypijete tekutin nebo odeslat zprávu třeba přednastavenýma zprávama. Taky mě dost štve budík na bandu 3, je to moc krátký a ne vždycky mě to zbudilo…

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *