Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 8 Lite: záda s barevným přechodem jsou ve skutečnosti průhledná

Xiaomi Mi 8 Lite: záda s barevným přechodem jsou ve skutečnosti průhledná

Model Mi 8 Lite (recenze) je prvním telefonem značky Xiaomi, jehož záda se mohou pochlubit designovým barevným přechodem. Výrobce k tomuto záměru využil tzv. „nano-sputtering“, tedy stejný výrobní proces, který uplatnila společnost Huawei u P20 Pro (recenze). To však není všechno – záda Mi 8 Lite jsou totiž tvořená průhledným sklem, které je položené na tmavý povrch, což způsobuje zmíněný barevný přechod (krátké demonstrační video si můžete prohlédnout na této stránce).

Gradientní efekt na Xiaomi Mi 8 Lite

Podle Xiaomi se designéři pořádně nadřeli, než se jim podařilo přijít s uspokojivým výsledkem. Kouzlo spočívá ve speciálním skle, které je sestaveno z několika vrstev. Tyto vrstvy jsou pouhým okem neviditelné. Pokud jsou však položené na tmavém povrchu za správných světelných podmínek, barva se začne měnit.

FotoDuel: Honor 8X vs. Xiaomi Mi 8 Lite

Výrobce dokonce v domovské Číně vyzývá nevěřící zákazníky, aby záda telefonu rozebrali a přesvědčili se na vlastní oči. To však rozhodně nedoporučujeme, přišli byste tím o záruku, a hrozí také možné poškození konstrukce.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).