Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi-3S na prvních fotografiích: Se Snapdragonem 801 a KitKatem

Xiaomi Mi-3S na prvních fotografiích: Se Snapdragonem 801 a KitKatem

Máme pro vás první fotografie dalšího vlajkového modelu od Xiaomi, který se na trhu objeví pod označením Mi-3S, půjde tedy o vylepšenou varianu úspěšného Xiaomi Mi-3 (recenze). Novinka bude poháněna quad-core procesorem Snapdragon 801 od Qualcommu s Krait jádry taktovanými na frekvenci 2,5 GHz.

  

Pro potřeby operačního systému Android 4.4.2 (MIUI) budou připraveny slušné 3 GB RAM. Nejlevnější verze nabídne 16GB interní úložiště, ale jak známe Xiaomi, určitě později nabídne i 64GB variantu. Ve výbavě dále najdeme Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, GPS/Glonass či NFC.

O zobrazování by se měl starat pětipalcový displej s Full HD rozlišením. V Číně by se telefon měl údajně prodávat v přepočtu za 6 300 Kč, nicméně tato cena zatím nebyla oficiálně potvrzena. Oficiálního představení bychom se měli dočkat 15. května a rozhodně se máme na co těšit. Doufejme, že se později s tímto kouskem setkáme také na pultech českých obchodů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Frugg (neregistrovaný)

  Mam mi2s a zatím mi stačí ale nejspíš budu o něm uvažovat větší displej bych bral.

 2. LUMIK (neregistrovaný)

  Xiaomi se začína hodně prosazovat. Výborné MIUI strčí do kapsy většinu grafických rozhraní mobilních gigantů. Mi-3 je velmi dobrý telefon, který trpí snad jen tím, že chybí slot na paměťové karty. Někomu může také scházet podpora LTE. 3GB RAM jsou při nenažranosti dnešního software, výborná volba. Velmi mne překvapilo, že se S5 stále drží na 2GB. Rezervu sice má, ale balancuje kousek od hrany. Mi-3S bude jistě další důvod, proč zamávat zavedeným značkám.

 3. mikis (neregistrovaný)

  Vzhledově mi to přijde jenom jako zvětšená MI2-ka, žádné velké překvapení v designu. Konečně trochu zmenšili rámeček po stranách displeje ale pod a nad displejem, jako tradičně u Xiaomi zbytečně cca 15mm ničeho které akorát zvětšuje telefon. Myslím že takové LG dokazuje že to jde vyřešit líp.

 4. Milan (neregistrovaný)

  Docela mi to připomíná Lumii 930(929) a vzhledem k tomu, že Mi3 připomíná opět Lumie vyšší řady jde vidět od koho se Xiaomi nechává inspirovat. Každopádně nechci tvrdit nic o kopírování Nokia se s Lumií 930 také lehce inspirovala konkurencí, ale pořád se dá mluvit o originálním designu a to i klidně u Mi3s, tam však snímky moc neukazují.

 5. VK (neregistrovaný)

  Datum premiéry známe, je to 15/5/2014. Bylo ohlášeno včera nebo předevčírem, nejsem si jist.

  • Ondřej Gardavský

   Přesně tak. O Mi3S se sice explicitně nepíše, ale copak asi na speciální akci s názvem „prezentace nových produktů“ mohou představit. Na takové akci s účastí novinářů byl vždy představen nový telefon a to ne ledajaký, ale nová vlajková loď (Hongmi, Hongmi Note či ty nedávné routery žádnou speciální prezentaci neměly). A jestli to nazvou Mi3S či Mi4 je víceméně jedno, záležet bude hlavně na výbavě. Snad se nepotvrdí spekulace o nárůstu velikosti displeje na 5,5″, v takovém případě bych o něm neuvažoval – pořád doufám (možná marně) v uvedení nějaké Compact verze s neořezaným železem. 3GB RAM by vzhledem k nenažranosti Androidu potěšily, podpora LTE pak do budoucna také. Bohužel jsem služebně mimo Peking, takže tentokrát se té prezentace nejspíš nezúčastním…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).