Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 11 rozdrtilo AnTuTu benchmark. Z trůnu jej chce sestřelit Oppo

Xiaomi Mi 11 rozdrtilo AnTuTu benchmark. Z trůnu jej chce sestřelit Oppo

Na konci loňského roku byl představen smartphone Xiaomi Mi 11, který jako vůbec první pohání nejnovější mobilní čipset Qualcomm Snapdragon 888. Nelze se tak divit, že novinka od Xiaomi je aktuálně nejvýkonnějším telefonem se systémem Android, což dokazuje i prosincový žebříček benchmarku AnTuTu.

xiaomi mi 11

Xiaomi Mi 11 je vládce žebříčku AnTuTu

Xiaomi Mi 11AnTuTu průměrně nasbíralo 708 425 bodů, což je o pár tisíc více, než získali dosavadní rekordmani Huawei Mate 40 Pro a Pro+ s čipsetem Huawei Kirin 9000; v obou případech se jedná o 5nm mobilní procesory.

antutu 2

„Pod bednou“ pak najdeme telefony s čipsetem Qualcomm Snapdragon 865, nejvýkonnější z nich je Xiaomi Mi 10 Ultra se skóre 667 006 bodů. Oproti Xiaomi Mi 11 je výkonnostní rozdíl pouze 6 procent, ovšem dá se předpokládat, že některý příští telefon „vymáčkne“ ze Snapdragonu 888 ještě více.

Oppo Find X3 bude ještě výkonnější

Mohl by jím být chystaný smartphone Oppo Find X3, který se rovněž v benchmarku AnTuTu objevil, avšak do prosincového žebříčku nezasáhl. Smartphone od Oppo v benchmarku zaznamenal skóre 771 491 bodů, což je poměrně slušný náskok.

antutu 1

Benchmark také prozradil, že chystaný telefon dostane do výbavy 6,7“ displej s rozlišením 1 440 × 3 216 pixelů a adaptivní obnovovací frekvencí 10 až 120 Hz. Od Oppo Find X3 také můžeme očekávat čtyři fotoaparáty na zadní straně – základním, širokoúhlým a dvěma přibližovacími, přičemž jeden z nich má nabídnout až 25× zoom. Chybět nemá ani 4 500mAh baterie s podporou rychlého 65W nabíjení, popř. 30W bezdrátového nabíjení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No optimalizace 0 a topi to jak das.
    Na baterku to nevydrzi.
    No kouknete se sami.

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).