Domů » Bleskovky » Xiaomi má za sebou rekordní kvartál. Apple už má na dohled

Xiaomi má za sebou rekordní kvartál. Apple už má na dohled

Ačkoli celý svět v loňském roce zasáhla pandemie, čínské Xiaomi nepříznivé okolnosti nejenže nezastavily, ale dokonce ani nezpomalily. Dle výsledků hospodaření zveřejněných firmou Canayls to vypadá, že Xiaomi dokonce zažilo své nejlepší čtvrtletí, když dosáhlo v prvním kvartálu roku 2021 na meziroční nárůst 62 procent. To z Xiaomi udělalo třetího největšího výrobce chytrých telefonů.

Redmi Note 10 recenze
Xiaomi Redmi Note 10

Zásluhu na tom má 49 milionů zařízení dodaných do distribuce, které čínskému gigantu zařídily tržní podíl 14 procent. Výsledky Xiaomi si zaslouží obdiv také v kontextu toho, že i ostatní velké značky zaznamenaly meziroční růst. Čínský konkurent Oppo vzrostl o 60 procent, Vivo o 48 procent, Apple o 41 procent a Samsung o 28 procent. Růstu jistě ještě více pomohou dostupné telefony jako Redmi Note 10 či prémiová vlajková loď Mi 11 Ultra.

Canalys Q1 2021
Meziroční srovnání 1. kvartálu let 2021 a 2020. Zdroj: Canalys

Letošní rok bude jistě zajímavý. Xiaomi má bezesporu ambice dotáhnout se na dvojku trhu, kterou je v současné době Apple. Na záda mu však dýchají značky koncernu BBK Electronics, tedy Oppo a Vivo. Otázkou také zůstává, kdo převezme pozice po LG, kterému se dařilo především ve Spojených státech. Bude rovněž zajímavé sledovat, zda si Samsung udrží pohodlný náskok na špičce trhu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).