Cena:

Xiaomi má nové hračky: elektrický skútr a laserový projektor s Androidem

Společnost Xiaomi včera v Pekingu představila dva nové produkty, které udělají radost všem milovníkům mobilních technologií. Jedná se o elektrický skútr NineBot Plus a projektor pojmenovaný jednoduše Laser Projector.

NineBot Plus

Skútr NineBot Plus navazuje na dva roky starý model NineBot Mini. Novinka disponuje 800W motorem, který dokáže vyvinout rychlost až 18 km za hodinu a urazit až 35 kilometrů. Xiaomi bude nabízet různé varianty pro různé typy terénů, stejně tak bude k dispozici celá řada doplňků, jako jsou LED světlomety, zadní světla či kamera pro záznam vaší jízdy (z výšky kolen).

Pokud vás jízda na NineBotu omrzí, můžete jej s pomocí speciálního ovladače nechat následovat vaše kroky. Skútr od Xiaomi bude dostupný v Číně od 11. července za cenu 3 499 juanů (asi 12 tisíc korun bez DPH).

Laser Projector

Pro druhou představenou novinku najde zřejmě využití více zájemců. Jedná se o laserový projektor, který dokáže nahradit až 150palcový televizor. Základem projektoru jsou technologie DLP a ALPD 3.0 od Texas Instrument, které dokáží zprostředkovat obraz o jasu až 5 tisíc lumenů s kontrastním poměrem 3 000 : 1.

Projektor disponuje Full HD rozlišením, podle specifikací má vydržet až 25 tisíc hodin provozu, což je 34 let při používání po dobu 2 hodin denně. Projektor obsahuje tři HDMI a jeden ethernetový port, navíc má vestavěné reproduktory a bezdrátové připojení skrze Wi-Fi pro bezdrátové streamování obsahu. Projektor pohání systém MIUI TV založený na Androidu.

Xiaomi Laser Projector půjde do čínských obchodů 4. července za cenu 10 tisíc juanů (asi 34 tisíc korun bez DPH).

Smartphony a další příslušenství značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.