Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá smartphone s možností nahrávat video v 8K rozlišení

Xiaomi chystá smartphone s možností nahrávat video v 8K rozlišení

Společnost Xiaomi zřejmě pracuje na chytrém telefonu, který dokáže natáčet video v 8K rozlišení (7680 x 4320) ve 30 FPS. Důkazy o dosud neznámém smartphonu se podařilo nalézt v souborech aplikace fotoaparátu, který je součástí nového uživatelského prostředí MIUI 11.

Pokud by se informace potvrdila, jednalo by se o vůbec první telefon čínského výrobce s podporou natáčení 8K videa. Nedávno oznámený model Mi Mix Alpha si například poradí „pouze“ s 6K nahrávkou ve 30 FPS.

xiaomi 8k video

Natáčení 8K videa ve 30 FPS v současné době podporují pouze čipsety Exynos 9820 a 9825 od Samsungu. Vypadá to tedy, že dosud neoznámený telefon od Xiaomi nabídne čipset nové generace od Qualcommu. Na trhu se aktuálně nachází pouze jediný chytrý telefon, který dokáže pořizovat 8K video, a tím je Nubia Red Magic 3 – ta se nicméně nedostane přes hranici 15 snímků za sekundu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. A vsadím se že to 8K bude v 16:9 a sakra jak je to možné když letí všechno nudloidní :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).