Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá nástupce oblíbeného Mi A1: nebude jediný s čistým Androidem

Xiaomi chystá nástupce oblíbeného Mi A1: nebude jediný s čistým Androidem

Když Xiaomi před rokem představilo Mi A1, své první zařízení s Androidem One, mohlo slavit úspěch. Dostupné telefony čínského výrobce totiž někteří odsuzují právě kvůli výrazné nástavbě MIUI. Její nahrazení čistým Androidem s garancí updatů tak pro mnoho lidí znamenalo vznik ideálního smartphonu.

Již delší dobu se spekuluje o tom, jestli a kdy dostane Mi A1 nějakého nástupce. A ze zdrojových kódů exkluzivně získaných serverem XDA Developers vyplývá, že nástupce je skutečně v přípravě. Čistý Android navíc podle všeho nově obdrží i řada Redmi, což ho dostane na ještě dostupnější přístroje.

Recenze Xiaomi Mi A1: Číňan se zcela čistým Androidem

Xiaomi Mi A2 bude zřejmě vycházet z nedávno představeného Xiaomi Mi 6X. To se dalo poměrně předpokládat, neboť Mi 5X se stalo základem pro loňský model. Nyní však tento předpoklad potvrzují konkrétní vodítka ve zdrojovém kódu. Z něj se dá vyčíst například to, že jasmine_sprout, jak zní kódový název novinky, bude používat stejný procesor Snapdragon 660. V konfiguračních souborech fotoaparátu lze dokonce najít i přímo zmíněné kódové označení Wayne, které patří právě Xiaomi Mi 6X.

Pokud tedy skutečně bude Xiaomi Mi A2 vycházet z Mi 6X, lze se těšit na 5,99″ Full HD+ displej, duální 20+12Mpx zadní kameru, 20Mpx přední kameru, Snapdragon 660 a 4-6GB RAM.

Redmi s Androidem One?

Xiaomi Mi A2 však pravděpodobně v nabídce zařízení s čistým Androidem tohoto výrobce nebude osamocené. O plánu rozšířit program Android One i na smartphony z řady Redmi mluvil CEO Lei Jun minulý týden a ze získaných souborů je patrné, že se na přístroji již pracuje.

Příběh Androidu One: jak se systém „pro chudé“ proměnil na alternativu za Nexusy

Kódové označení daisy_sprout odkazuje na zařízení, které bude poháněno Snapdragonem 625, což je stejný procesor, který mělo loňské Mi A1. Tento rok ho však používá například v sobotu exkluzivně představené Redmi S2, jehož premiéra se odehrála při otevření Mi Store v Praze.

Je tedy dost možné, že právě tento smartpone bude zvolen jako základ pro další Android One model od Xiaomi. Pokud by se tak skutečně stalo, bude se jednat o přístroj s 5,99″ HD+ displejem v plastovém těle. Vybaven bude zadním duálním 12+5Mpx fotoaparátem, přední 16Mpx kamerou a 3GB RAM.

Datum představení není ani u jednoho z přístrojů známo, nicméně dá se očekávat, že to nebude příliš dlouho trvat – jejich předlohy se již prodávají.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

11 komentářů

 1. To Xiaomi Mi A2 by mohl být trhák, jen škoda, že není menší verze a že to má poněkud slabší kapacitu baterie…

  • A NFC a bezdratove nabijeni…=)

  • Hezký sen ale licenčně NFC nebude…. a bezdrátové nabíjení Vás na cestách nezajímá. Potřebujete co nejdelší provoz na AKu bez nějakých ale…. například bez 3,5jaku kde máte pak na výběr naíjet nebo poslouchat.

  • MAHTIEL: No ta slabší kapacita baterií u Xiaomi dřív nebyla, tak nevím, co blbnou :-( Od 5kové řady to vypadá naprd :-(

  • dokud bylo Xiaomi neznámou firmou tak muselo nabýzet něco navíc (výkonější SOC, větší akumulátory…) teď už stálou klientelu mají a jsou zavedenou firmou, tak je nic nenutí zvyšovat si náklady oproti ostatním. prostě všichni nabízí +-3000mAh tak oni taky…

  • Jj, nabÝÝzet…

  • JIŘÍ:
   Taky to tak vidím :-( Přitom by se vůbec nic nestalo, kdyby o nějakou kačku/dolar zdražili, ale s tím, že budou osazovat aku nad 4000 mAh, jak dřív…

 2. Ty baterie +-3000 mi přijdou dostatečné, hlavní nedostatek vidím v chybějícím NFC, které již má i u nás každodenní využití. A model pod 5″, ten by si našel spoustu zákazníků i přes větší tloušťku telefonu pro zachování kapacity baterie.

  • To je otázka, co je DOSTATEČNÉ… pro někoho dva dny, pro někoho den výdrže… každopádně výdrž baterie je NESROVNATELNĚ DŮLEŽITĚJŠÍ parametr, než nějaké NFC apod. věci, které reálně využívá jen určitá skupina lidí…

 3. Šesti palcové pádlo nebude mít mimo Asii takový úspěch stějně jako předchozí 6palcové „pokusy“

  • Zase takovej rozdíl to neni:
   MI A2 = 158.7 x 75.4 x 7.3 mm / 6″ displejem u MI A2. = 168 g
   MI A1 = 155.4 x 75.8 x 7.3 mm / 5,5″displejem u MI A1. = 16ř g

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).