Domů » Články » První český Xiaomi Mi Store otevřen: slevy přilákaly tisícovku zájemců

První český Xiaomi Mi Store otevřen: slevy přilákaly tisícovku zájemců

Dnešní den potěšil všechny fanoušky značky Xiaomi v České republice. V Praze v obchodním centru Černý Most došlo k otevření vůbec první velké prodejny v podobě Mi Store a jak je patrné z fotografií, tahle akce vyvolala doslova davové šílenství. Fronta plná nedočkavých zákazníků se táhla téměř po celém obvodu obchodního centra a k ránu jsme v ní napočítali přes 700 lidí, ke kterým neustále přibývali další. Podobné šílenství umí při prodeji nových produktů vyvolat snad jen Apple, Xiaomi se to ale dnes s otevřením nové prodejny také podařilo.

V 11:00 došlo k symbolickému přestřižení pásky a otevření prvního Mi Store v České republice
V 11:00 došlo k symbolickému přestřižení pásky a otevření prvního Mi Store v České republice

Hlavní lákadlo? Výrazné slevy

Když jsme se náhodně zeptali několika čekajících, co je přimělo příjít na otevření prodejny, odpověď byla naprosto jednohlasná – telefony za extrémně nízké ceny a plošné slevy na celý sortiment. První pozice fronty obsadila řada fanoušků už od čtvrté hodiny ranní, jak se sem ale dostali nám už neprozradili. Další nedočkavci se do obchodního centra dostali přes garáže okolo šesté hodiny; oficiálně přitom obchdoní centrum otevírá až v 9:00.

Fronta byla skutečně extrémní, ale několikahodinové čekání nikomu příliše nevadilo. Někteří si četli, jiní spali nebo hráli karty a celkově zde panovala velice přátelská atmosféra.
Fronta byla skutečně extrémní, ale několikahodinové čekání nikomu příliše nevadilo. Někteří si četli, jiní spali nebo hráli karty a celkově zde panovala velice přátelská atmosféra.

Telefony za pár stovek a levné příslušenství

Zákazníci totiž měli možnost získat smartphone Xiaomi Redmi 4X za 499 Kč (k dispozici bylo 20 kusů), Xiaomi Redmi 5A za 399 Kč (50 kusů), sportovní fitness náramek Mi Band 2 za 99 Kč (100 kusů) a sluchátka Piston Dazzle 2 za pouhou jednu korunu (celkem 1 000 kusů). Asi není třeba dodávat, že po telefonech, sluchátkách i náramcích se jen zaprášilo. Aby to ale bylo férové, měl každý zákazník možnost zakoupit pouze jeden takto zlevněný produkt.

Kromě této lákavé akce byla připravena sleva 30 % na veškerý sortiment Xiaomi – té je možné využívat až do dnešní 21. hodiny, kdy Mi Store zavírá.

První zákazníci míří do Mi Store
První zákazníci míří do Mi Store

Na prodejně jsou k vyzkoušení všechny aktuálně prodávané Xiaomi smartphony s kompletní podporou LTE a nechybí ani další produkty z portfolia tohoto čínského giganta. Najdete zde tedy i koloběžku, rýžovar, chytrý vysavač, virtuální realitu, robota, Mi Notebook Air nebo chytré hodinky. Lahůdkou je přítomnost horké novinky Mi Mix 2S.

Pro návštěvníky a kolemjdoucí byla rovněž připravena soutěž o smartphony Xiaomi Redmi Note 5A, Redmi 4X a Redmi 5A. Společnost Xiaomi a její partneři v loňském roce na našem území otevřeli celkem sedm kiosků Mi Zone, kde je možné vyzkoušet si smartphony a další produkty čínské značky na vlastní kůži ještě před zakoupením. Provozovatelelem Mi Store je společnost Beryko s.r.o.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

21 komentářů

 1. Snad se to těm, co tam byli už od čtyř, vyplatilo. :D

 2. Marek Studnicka

  Konečně,fandům Xiaomi to Přeju!

 3. Hezký! Nebejt z Moravy, tak taky dorazím. Jen škoda, že spousta telefonů beztak zase vzali překupníci a bude toto pak plnej bazos.

 4. Super, první český mi store a je za tím beryko.Nejhorší prodejce, u kterého fakt nechcete nic reklamovat ????

  • Jste na omylu, reklamace z tohoto Mi Store servisuje VSP Data, kterým jen těžko můžete kvalitou něco vytknout.

 5. Marek Studnicka

  Skvělá akce,tohle se Xioami fakt povedlo

 6. Marek Studnicka

  A jakou podobnou akci pro Svoje příznivce připravila konkurence?At beru Samsung,Apple či ostatní?A jestli někdo chce ignorovat zájem lidí a už to,že Ty fronty připomínají čekání Iovcí až si budou moci koupit Novej Iphone,tak tohle byla velmi dobře připravená akce se vším všudy i k přístupem k zájemcům,potenciálním zákazníkům-tleskám a jen tak dál-moc se mi to líbilo

 7. Chvíli jsme to zkusili, ale ta fronta ještě v šest večer byla minimálně na dvě hodiny, tak jsme to zabalili. Půjdu se na nový Mi Mix podívat jindy.

 8. Za mě totální propadák… Prej všechny modely…. To ani náhodou. Co chytrá domácnost? Obchod o rozměrech 4×8 metrů… To má být jako Wow? Od Xiaomi mám vše možné cca 40 věci, ale takto namsírovat lidi je jenom know-how.

  • mate pravdu..a ceny boli navysene aby po 30%zlave sa dostali na uroven internetovych e shopov.Takze ziadna slava,dvaja predavqci nestihali,boli unaveni a nik ich nevystriedal 12 hodin,vecer sa to uz spomalovalo a nakoniec ludia co tam stali aj tri hodiny nedostali nic,lebo im zavreli pod nosom.Slusne by bolo si ich zaregistrovat a poskytnut im zlavu na ktoru tolko cakali inokedy..Ale to by musel byt iny predajca,ze..

  • Tomáši, odhady nejsou Vaší silnou stránkou, protože prodejna má 100m2 a ne 32m2, jak se domníváte. Ceny držíme přesně na úrovni oficiálních kanálů typu Alza, CZC, Mall, atd. a po započítání slevy 30% nebylo možné koupit zboží nikde levněji než v otevírací den. Budu rád, když se rozepíšete, který výrobek Vám na prodejně chyběl, protože i zde si stojím za tím, že z těch, které jsou určené pro Evropu jsme měli vystavené všechny.

   ps.: Všechny, na které se nedostalo jsme obdarovali před zavřením obchodu sluchátky zdarma ….

 9. Já si naivně myslel, že tam nikdo nebude nebo to nikoho nezajímá … I have never been so wrong … Fronta jako prase, ale říkám si ok. Tak to otevřou a zredukují se socky a pak koupím mamce telefon. Najím se v klidu, vyřídím si pár věcí a ta fronta pořád stejná. Borec co tam byl 30 minut tak se posunul asi o 2 metry. No a pak jsem teprve viděl, že ta fronta není jen před tím storem, ale okolo celého OC. To jako really?! :D
  Taky by se mohli zamyslet nad tím jak se dostali do obchoďáku tak brzy. Security level 0

 10. Nechci Pražákům brát iluze ale v Brně je oficiální Xiaomi store už snad tři roky. Už sem si tam stihl koupit dva telefony za tu dobu. Sice je asi menší, ale na to abych si tam vybral telefon se zárukou a nechal si poradit to bohatě stačí ????????

  • pred tyzdnom otvorili stanok v OC Novy Smichov takze aj v Prahe to bolo skor..

  • V Brně je oficiální obchod pouze Mi Zone ve Vaňkovce. Zmiňovaný „Store“, který potkáváte třetím rokem je prodejce zboží mimo oficiální distribuci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).